موارد استفاده برای بخش های فولادی توخالی چیست

صدها تنوع و نوع مختلف از فولاد سازه ای وجود دارد. محصولات می توانند طیف وسیعی از اندازه ها و شکل ها را داشته باشند ، با محصولات خاص متناسب با کاربردهای خاص در ساخت و تولید.یکی از محبوب ترین محصولات ، قسمت جعبه فولادی است که در غیر این صورت به عنوان لوله فولادی ساختاری ، لوله یا اصطلاح صنعت ، قسمت توخالی فولاد شناخته می شود.موارد استفاده برای بخش های فولادی توخالی چیست

بخشهای فولادی توخالی چیست؟

این محصولات قطعه هایی از فولاد نورد سرد هستند که به صورت یک مقطع توخالی و لوله ای شکل می گیرند. آنها نام بخشهای جعبه و مقطع توخالی را بدست می آورند به این دلیل که در لبه ها ، یک لبه توخالی شکاف دار در سراسر میله فولادی وجود دارد.مقاطع توخالی فولادی به سه شکل اصلی دسته بندی می شوند. هر یک از این بخش ها ویژگی ها ، مزایا و کاربردهای خاص خود را دارد.

قیمت نبشی

انواع اصلی لوله های فولادی عبارتند از:

 • بخش توخالی مربع (SHS)
 • بخش توخالی مستطیل (RHS)
 • بخش توخالی دایره ای (CHS)

قبل از اینکه کاربردهای مشترک این مقاطع فولادی را بررسی کنیم ، مهم است که دقیقاً بفهمیم چه چیزی این بخشها را جدا می کند ، غیر از شکل آنها.

مربع توخالی چیست؟

فولاد مربع توخالی (SHS) از نظر ویژگی ها ، یکپارچگی ساختاری و شکل ظاهری ، یک نوع محبوب لوله فولادی است که بیشتر یک لوله “جهانی” است.محصولات SHS دارای سطوح مسطحی هستند که اتصال و جوشکاری آنها آسان است و به آماده سازی لبه بسیار کمی نیاز دارند. لوله های SHS همچنین دارای لبه های متقارن هستند ، در مقایسه با مقاطع مستطیل با چهار اندازه لبه متفاوت (طول دو طرف مخالف برابر است).مقاطع مربعی قدرت ، دوام و ارزش زیبایی زیادی را برای چندین کاربرد که هر سه این ویژگی ها مورد نیاز است ، فراهم می کند.

بخش توخالی مستطیلی چیست؟

مقاطع فولادی مستطیل (RHS) گزینه های محبوب برای کاربردهای ساختاری ، مکانیکی و ساختمانی هستند. مانند SHS ، لوله های RHS دارای سطوح مسطح هستند ، به این معنی که در عین راحتی اتصال ، جوشکاری و ساخت ، پشتیبانی سازه ای مناسبی نیز دارند.

میلگرد آجدار ۱۰ بافق یزد A3

بدلیل شکل مستطیلی ، برش این نوع فولاد توخالی به راحتی امکان پذیر است و به سایر سطوح صاف متصل می شود. مشابه SHS ، این محصولات برای جوشکاری یا اتصال به حداقل آماده سازی لبه نیاز دارند.موارد استفاده برای بخش های فولادی توخالی چیست

بخش توخالی مدور چیست؟

مقاطع توخالی دایره ای (CHS) مواردی هستند که فقط می توان آنها را به عنوان لوله و لوله های فولادی با ظاهر معمولی توصیف کرد. این محصولات در صنایع مختلف از ساختاری گرفته تا کارهای مکانیکی و ساختمانی در کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.خطوط تمیز ، سطوح صاف و فاقد هرگونه لبه برآمده از نظر زیبایی از آنها خوشایند است. اما آنها مانند SHS و RHS هنوز هم فوق العاده قوی  بادوام و قابل اعتماد هستند.

آشنایی با انواع تیرآهن و قیمت آن

برای چه مواردی می توان از بخش های توخالی استفاده کرد؟

مقاطع فولادی توخالی معمولاً در قابها و ستونهای فولادی جوش داده شده استفاده می شود. به دلیل مقاومت بسیار زیاد ، آنها به طور منظم به عنوان تیرهای پشتیبانی فولادی نیز مورد استفاده قرار می گیرند.به خصوص با محصولات SHS و RHS ، سطح صاف آنها کار با آنها را در طول پروژه های ساختمانی آسان می کند. حتی معماران و طراحان به دلیل کاربردی بودن و بصری بودن می توانند به فولاد ساختاری مقطع توخالی برای سازه های در معرض دید روی بیاورند.

موارد استفاده معمول برای فولاد ساختاری توخالی :

 1. داربست
 2. گاردریل
 3. نرده ها
 4. راه پله ها
 5. گیتس و نرده
 6. خرپاها
 7. جرثقیل و سایر ماشین آلات
 8. مبلمان
 9. سکوهای هیدرولیک
 10. خرپاها
 11. تجهیزات ذخیره سازی

بخشهای فولادی مانند اینها از همه کاره ترین و کارآمدترین محصولات موجود برای کاربردهای مکانیکی و ساختمانی هستند. بخشهای توخالی اغلب برخی از سازه های سالم و چشمگیرترین ساختارهایی را که امروزه می شناسیم و دوستشان داریم ، تشکیل می دهند.آنها کاربردهای متنوعی دارند و با خرید آنلاین فولاد از طریق فروشگاه آنلاین کاربر پسند ، Buy A Beam ، می توانید این محصولات را مستقیماً از تامین کنندگان محلی فولاد خریداری کنید. بسیاری از تأمین کنندگان ما برای چندین نسل در حال ساخت فولاد سازه ای بوده اند ، که از دستیابی به ظاهری خاص برای فولاد خود بسیار افتخار می کنند در حالی که اطمینان حاصل می کنند کاملا مناسب برای هدف هستند.

چگونه می توان به راحتی به خرید آنلاین فولاد پرداخت :

با Buy A Beam ، فقط در چند مرحله کوتاه می توانید فولاد را بصورت آنلاین سفارش دهید. می توانید محصولات فولادی را به صورت آنلاین از طریق فروشگاه ما یا با بارگیری برنامه iOS یا Android ما ، 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته سفارش دهید.هنگامی که یک تامین کننده محلی فولاد را برای سفارش خود انتخاب کردید ، می توانید طیف وسیعی از محصولات را که می توانید مستقیماً خریداری کنید مرور کنید. قیمت های فوری از شما نقل می شود و لیست بزرگی از اندازه برای انتخاب به شما داده می شود. همچنین شما می توانید فرایندها ، سوراخ های فلنج ، مشخصات خاص دیگر و موارد دیگر را اضافه کنید.دیگر منتظر نیست! شما می توانید به راحتی با Buy A Beam فولاد را بصورت آنلاین خریداری کنید و مجبور نیستید ساعت ها برای قیمت گذاری یا برآورد منتظر بمانید.موارد استفاده برای بخش های فولادی توخالی چیست

لوله و قیمت انواع آن را بشناسید

سایر میله های فولادی :

Buy A Beam یک فروشگاه آنلاین است که می تواند شما را به یک شرکت محلی تولید فولاد متصل کند تا به شما در یافتن تمام نیازهای میله تخت فولادی و همچنین انواع مختلفی از فولاد از جمله:

 • لوله و لوله فولادی
 • فولاد زاویه دار (برابر و نابرابر)
 • تیرهای جهانی (تیرهای من)

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *