قیمت تیرآهن اهواز در مشهد

در اولین قسمت از مقاله می‌خواهیم در مورد قیمت تیرآهن صحبت کنیمقیمت ورق برشی یا فابریک  که عوامل مختلفی تحت شعاع قیمت این محصول می‌باشد از جمله این عوامل می‌توان به چند مورد قابل توجه اشاره کرد.قیمت تیرآهن اهواز در مشهد

و… بستگی دارد.

برای مشاهده قیمت تیرآهن در مشهد اینجا کلیک کنید.

قیمت تیرآهن به عوامل مهم دیگری مانند:

 1. قیمت در بازار جهانی
 2. قیمت سنگ آهن
 3. هزینه‌های حمل نقل
 4. میزان عرضه و تقاضا
 5. بازارهای منطقه‌ای و فرار منطقه‌ای

نیز بستگی دارد.

 

فلز تیرآهن در بازار محصولات فولادی به صورت شاخه‌ای تعیین و مشخص می‌شودقیمت میلگرد در مشهد  به عنوان نمونه قیمت تیرآهن بالا پهن یا همان هاش به صورت کیلویی محاسبه می‌گردد و قیمت تیرآهت لانه زنبوری به صورت شاخه‌ای تعیین می‌گردد.قیمت تیرآهن اهواز در مشهد

از جمله عوامل قابل توجه دیگری که بر قیمت تیرآهن موثراند می‌توان به:

اشاره کرد. نکته قابل اشاره در این پاراگراف این می‌باشد  4 نکته برای انتخاب محصولات فولادی که وزن درست و استاندارد تیرآهن را براساس جدول وزنی استاندارد فلزات محاسبه کرد.

قیمت خرید تیرآهن آهن رسان در مشهد

در بازار آهن آلات و فولاد قیمت انواع فلزات به صورت لحظه‌ای متغییر می‌باشد به همین دلیل می‌بایست حتماً قبل از خرید نهایی از قیمت روز و لحظه فلزات آگاه باشیم. در پاراگراف قبلی در مورد عواملی که برقیمت تیرآهن موثراند صحبت کردیم که حوزه گسترده‌ای دارندپروفیل های گالوانیزه  به طور کلی عوامل بسیار زیادی بر قیمت تیرآهن در مشهد تأثیر گذارند. به دلیل حجم زیاد تقاضا و ارزش بالای فولاد و قیمت سنگ آهن مواردی زیادی سبب تغییر در قیمت این سنگ گران بها هستند عواملی از جمله:

 1. مسائل سیاسی و دولتی و اقتصادی
 2. قیمت دلار و نوسانات ارزی
 3. تورم
 4. واردات و صادرات

دراین پاراگراف می‌خواهیم در مورد مبحث بزرگ و پیچیده فروش تیرآهن صحبت کنیم که این مورد هم همانند خرید تیرآهن به عوامل متعددی در بازار بستگی دارد به عنوان نمونه فروش تیرآهن وابستگی بسیار زیادی به وضعیت بازار مسکن در کشور دارد و به اصطلاحی مکمل یک دیگر محسوب می‌شوند. برای مثال با رکورد این بازار میزان تقاضا برای ساخت وساز کاهش پیدا می‌کند و در مقابل فروش تیرآهن هم در مشهد کاهش پیدا خواهد کرد و در مقابل بلعکس با رشد بازار مسکن و صنعت ساخت و ساز قیمت تیرآهن روند صعودی را در بازار از آن خود خواهد کرد. برش لوله های ضد سایش طبق آمار به دست آمده از بورس بازار مسکن به صوت تقریبی میزان 15 درصد از سرمایه در گردش کشور را به خود اختصاص داده است به همین دلیل میزان روند صعودی و یا نزولی بازار مسکن کشور به صورت مستقیم به درصد فروش قیمت تیرآهن تحت تاثیر خواهد گذاشت.قیمت تیرآهن اهواز در مشهد

فلز تیرآهن در بسیاری از کارخانه جات معتبر داخلی تولید می‌شود که از جمله این کارخانه جات می‌توان به:

 1. تیرآهن کارخانه ذوب آهن اصفهان
 2. تیرآهن کارخانه اهواز
 3. تیرآهن کارخانه تبریز
 4. تیرآهن کارخانه بناب

استاندارد انواع تیرآهن

تیرآهن‌های موجود در بازار به دو دسته سبک و استاندارد تولید و عرضه می‌شوند به عنوان مثال کارخانه تیرآهن ذوب آهن اصفهان از جمله قدیمی‌ترین کارخانه جات در تولید محصولات فولادی از جمله تیرآهن می‌باشد که مرغوب‌ترین و باکیفیت‌ترین محصولات فولادی داخلی را در کشور تولید می‌کندتجزیه و تحلیل تیرها درصنعت ساختمان  در این کارخانه تمامی فلزات دارای وزن استاندارد می‌باشند و براساس جدول اشتال وزن دهی و اندازگیری شده‌اند به همین علت به نسبت سایر برندها از کیفیت و قیمت بالاتری برخوردار هستند. تیرآهن ذوب آهن اصفهان به دلیل داشتن کیفیت بالا امکان شبکه سازی را دارد.

به صورت کلی و براساس استاندارد تیرآهن در سطح جهانی 3 نوع تیرآهن در بازار فولاد وجو دارد به عبارت:

 1. تیر آهن IPE استاندارد اروپا و ایران
 2. تیرآهن INP استاندارد چین و روسیه
 3. تیر آهن IPB بال پهن یا هاش

انواع تیرآهن آهن رسان

قیمت تیرآهن به علت کاربرد گسترده‌ای که در حوزه ساختمان سازی دارد در انواع و استانداردهای مختلفی یافت می‌شود که هر کدام دارای ویژگی‌هایی می‌باشند.تفاوت بین فولاد ملایم و فولاد TOR چیست؟  فلز تیرآهن از ان دسته از محصولات فولادی می‌باشد که با تحمل بالایی در مقابل انواع نیروهای وارده برشی و لنگر خمشی دارد و به همین علت نقش اساسی و پررنگی را در پروژه‌های ساختمانی ایفا می‌کند.قیمت تیرآهن اهواز در مشهد

 1. IPB:

تیرآهن بال پهن یا IPB دارای شکل ظاهری عریض و پهنی هستندتولیدکنندگان برترین استیل در جهانکه از دو مشخصه اصلی به نام L و V تشکیل شده‌اند که علامت اختصار L نشان دهنده وزن سبک تیرآهن (IPBL) و علامت اختصاری V نشان دهنده وزن سنگین تیرآهن (IPBV) می‌باشد.

 

 1. IPE:

تیرآهن IPE که نوع دوم از استاندارد این مقاطع فولادی می‌باشد دستگاه های نوردکاری  و شکل ظاهری آن شبیه به علامت انگلیسی I است دارای ضخامتی یکسان در سرتاسر بال‌های تیرآهن می‌باشد. این نوع تیرآهن محبوبیت بیشتری بین خریداران ایرانی دارد.

 1. INP:

تیرآهن INP که نوع سوم از استاندارد این مقاطع فولادی می‌باشد که شکل ظاهری I دارد و تنها تفاوت آن در ضخامت‌های بال آن است به این صورت که ضخامت بال‌ها هرچه از جان فاصله می‌گیرد کاهش پیدا می‌کند.

قیمت روز پروفیل

قیمت روز تیرآهن 14 اهواز در کانال تلگرامی آهن رسان جدول وزن تیرآهن اهواز قیمت ناودانی اهواز قیمت تیرآهن ۱۸ اهواز قیمت تیرآهن 12 اهواز در وب قیمت روز تیراهن 14 سایت آهن رسان به نشانی https://ahanresan.ir/beam/ بارگذاری شده است.  لیست قیمت تیر اهن اهواز قیمت اهن در مشهد حسینی قیمت تیرآهن ۲۰ اهواز قیمت تیرآهن 14 اهواز قیمت اهن در مشهد حسینی قیمت تیرآهن ۱۸ آهن پرایس اهواز قیمت تیرآهن کرمانشاه در ارومیه قیمت تیرآهن ۱۴ اصفهان در کانال قیمت گذاری آهن رسان  امروز قیمت تیرآهن ۱۶ اهواز قیمت تیرآهن ۱۸ اصفهان قیمت آهن اصفهان امروز قیمت تیرآهن 14 آهن پخش اهواز قیمت تیرآهن ۱۸ اصفهان قیمت تیرآهن ۱۴ اصفهان امروز قیمت تیرآهن کرمانشاه در ارومیه قیمت اهن در مشهد حسینی در پیج اینستاگرام آهن رسان  قیمت تیرآهن اصفهان  آهن یکتا قیمت تیرآهن ۱۶ اصفهان قیمت تیرآهن 14 دست دوم قیمت تیرآهن ۱۸ اصفهان قیمت میلگرد در بنگاه اصفهان قیمت تیرآهن کرمانشاه در ارومیه قیمت تیرآهن اصفهان قیمت پروفیل بناب شرکت آهن ملل اصفهان قیمت تیرآهن ۱۴ اصفهان امروز قیمت پروفیل اهواز قیمت تیرآهن 14 اهواز امروز قیمت آهن در مشهد قیمت قوطی آهن اهواز قیمت آهن اهواز قیمت اهن در مشهد حسینی قیمت آهن اصفهان امروز قیمت آهن دست دوم قیمت تیرآهن ۱۴ اصفهان امروز در وب سایت رسمی ahanresan بارگذاری شده است.

قیمت فروش تیرآهن هاش 

طلا نورد فولاد
مس نورد کاری گرم آهن
تیتانیم نورد کاری سرد استیل
آلومینیوم انواع فلز برنج

 

پروفیل تیرآهن بال پهن یا هاش که به شکل (H) هاش است که تاریخچه تولید و عرضه این تیرآهن به شرکت (Bethlehem) برمی گردد که تولید کننده این سبک از تیرآهن بوده است. تیرآهن (I) شکل خیلی قبل‌تر از تیرآهن بال پهن تولید و در بازار عرضه گشت اما این سبک تیرآهن با ورود به بازار آهن آلات تحول عظیمی در این صنعت به وجود آورد و تمام تقاضا را به سمت خوب جلب کرد. انواع و کاربردهای محصولات فولادی در ابتدا تیرآهن‌های معمولی به صورت عمده در قالب شاخه‌های بلند تولید می‌گشت و به دلیل خاصیت ضد تحریقی که داشت نسبت به تیرهای چوبی محبوبیت بالایی پیدا کرد اما با ورود تیرآهن هاش به بازار این سبک تیرآهن به دلیل طول بسیار بالایی که داشتند با شکست روبه رو شد.