قیمت میلگرد استیل در تهران  

عمده کاربرد میلگرد را می توان در بتن ریزی  اشاره کرد . اکثر معماران و ساختمان سازان از میلگرد در بتن ریزی استفاده می کنند تا استحکام سازه را در برابر خطراتی که ممکن است در طول عمر سازه تهدید کننده آن باشند را تا حدودی بهبود ببخشد.اصولن معماران و هنرمندان ساختمان سازی در این صنعت معتقد هستند که بتن بدون میلگرد اثر و مقاومتی ندارد و به همین علت از میلگرد گذاری در بتن به روش های مختلفب بسته به نوع سازه استفاده می کنند تا بتوانند توسط این قطعه فولادی به افزایش مقاومت بتن کمک کنند .قیمت میلگرد استیل در تهران  

قیمت میلگرد استیل 316|قیمت میلگرد |میلگرد استیل 316|میلگرد 316|

میلگرد آهن رسان

اگر بخواهیم مختصر توضیحی جامع وکوتاه در مورد میلگرد داشته باشیم می توانیم این گونه بیان کنیم که قیمت میلگرد در تهران یک نوع میله فولادی می باشد یک نوع میله فولادی که در اندازه های متفاوتی بسته به استاندارد های جهانی تولید می گردد عمده و اصلی ترین استفاده آن در بتن ریزی است که به منظور تحکیم و استحکام آن بتن در برابر نیروهای چرخشی و کششی مورد استفاده قرار می گیرد . اگر بخواهیم توضیحات بیشتری درمورد این موضوع داشته باشیم که به راستی چرا میلگرد در بتن که خود سازه ای محکم و استوار است استفاده می کنیم ؟

باید بگوییم که درست است که سازه های بتن مقاومت بالایی در برابر نیروهای بزرگ و پرفشار دارد و اگر بخواهیم به عنوان مثال این سازه را نابود یا خرد کنیم باید از ماشین آلات ودستگاه هایی استفاده کنیم که بتوانند فشارفوق العااده ای به این سازه وارد کنند تا خرد شود اما بزرگ ترین و بارزترین مشکل و ضعفی که در این سازه وجود دارد این است که در برابر نیروهایی که به صطلاح کشی و چرخشی هستند ، مقاومت قابل توجهی ندارد از این رو معماران و ساختمان سازان برای حفظ بناهای پایدار در سازه ها از میله فولادی میلگرد دربتن ها استفاده می کنند تا بتوانند در تقویت بتن ها در مواجه با این که نیروها کمکی کرده باشند .قیمت میلگرد استیل در تهران

مثالی ساده و بارز در این مورد که بتواند موضوع برای کاملن روشن این است که اصطلاح نیروی کششی و چرخشی همان وقوع زلزله در هنگام وقوع زلزله عامللی باعث می شود سازه های بتنی شکسته نشوند وترک نخورند همین میلگرد ها به کار رفته در بتن ها هستند هنرمندان مشغول در این صنعت از میلگرد به عنوان محافظ سازه هم یاد می کنند زیرا همانند یک محافظ از ساختمان ها سازه محافظت می کنند تا ساکنان در ساختمان ها در امان باشند .

پس تا ایجا آموختیم که میلگرد با هدف تقویت بتن درآن به کار برده می شود . حالا می خواهیم با انواع میلگرد آشنا شدیم به طور کلی میلگرد به دو دسته 1. میلگرد ساده 2. میلگرد آجدار تولید می شود

آج میلگرد یا همان میلگرد آجدار یکی از برترین نوع تولید میلگرد ها است که یکی از خصوصیت های مطلوب این نوع میلگرد آن است که به دلیل وجود آج های روی میلگرد سبب می شوند که میلگرد محکم تر در بتن قرار بگیرد .اگر بخواهیم برای این موضوع را درک کنیم می توانیم یک مثال ساده درباره آن بیان کنیم به عنوان مثال در ساختمان سازی همیشه از ستون ها بتنی برای استحکام و تحمل فشارهایی که ممکن است انواع مصالح در ساختمان سازی در طول زمان بر ساختمان وارد شود استفاده می کنند که معمولا جنس آن ها از بتن می باشد حالا تصورد کنید زمانی که فشاری از هر جانب مثل رانش زمین ….برقسمت میانی این تیر بتنی وارد می شود و به سرعت ترک می خورد و شکسته می شود اما اگر در ساخت این تیر بتنی از میلگرد های اجدار استفاده شود . میلگرد این فشار ناشی از رانش زمین را تحمل می کند و چه بسا آن را خنثی می کند بدون این که به بتن آسیبی برسد .قیمت میلگرد استیل در تهران

مزایایی میلگرد

میلگرد در بتن مزایایی فراوانی دارد اما اگر بخواهیم یکی از مزیت های مطلوب و قابل توجه آن را برای هنرمندان عرصه ساخت و ساز بیان کنیم که بسیار هم برای آن ها اهمیت دارد می توانیم این طور بگوییم که زمانی که از میلگرد در بتن ریزی استفاده می شود دیگر نیازی نیست در ساخت بتن خیلی از مواد استفاده کنیم و بتن را ضخیم تولید کنیم چون استفاده از میلگرد خیلی زیاد در استحکام بتن نقش دارد و نیازی به ضخیم سازس بتن برای مقاومت بالا وجود ندارد و همچنین علاوه بر خاصیت عدم ترک خوردگی بتن موجب صرفه جویی در هزینه و همچنین بهبود روند نصب و حمل بتن نیز می شود .

انواع میلگرد

میلگرد ها از لحاظ شکل ظاهری به 3 دسته :

 1. ساده
 2. آجدار
 3. آجدار پیچیده یا کلاف

نکته :

لازم است بدانیم معماران و ساختمان سازان در تقویت بتن ها از نوع آجدار میلگردها درآن استفاده می کنند به این دلیل روشن که میلگرد های آجدار به دلیل وجود آج هایی روی سطح آن ها از خواص مطلوب عدم خم شدن یا شکسته شدن برخوردارهستند به نسبت نوع ساده این میلگرد ها و به این دلیل در بتن ریزی ساختمان ها از نوع آجدار میلگرد ها برای استحکام سازه استفاده می شود .

میلگرد ساده

در میلگرد ساده نحوه تولید آن ها به این صورت است که سطح این میلگرد ها به صورت  صاف و یکنواخت است و طبق استاندارد گروه میلگرد های ساده این میلگردها در سایز های 6 تا 50 میلی متری تولید می گردنند و در ساخت درز برای انقباض خیابان ها و فرودگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد . تیرآهن لانه زنبوری چیست حالا اگر بخواهیم در مورد درز انقباض صحبت کنیم می توانیم بگوییم که کاربرد درز انقباض برای جلوگیری از فرآیند جمع شدگی و ترک خوردن بتن به کار می رود. میلگرد ساده با توجه به خاصیتی که دارند به آسانی خم می شوند و می توانیم آن ها را برش بزنیم معماران و ساختمان سازان استفاده از میلگرد های ساده را در ساخت و سازه هایی  مثال : ساختمان سازی .. توصیه نمی کنند . زیرا میلگرد ساده اتصال پایداری بین بتن و میلگرد ایجاد نمی کند و احتمال جدا شدن میلگرد در بتن در این حالت وجود دارد .قیمت میلگرد استیل در تهران

میلگرد آجدار آهن رسان

خاصیت این نوع میلگرد به این صورت است که شکل ظاهری آن ها به صورت سطحی زبر و آجدار است به دلیل و جود خاصیت آج و زبر بودن در بتن ریزی اتصال خوبی را برقرار می کند ، این میلگردها هم همانند خانواده  میلگرد های ساده در سایزهای 6 تا 50 میلی متری تولید می گردند . میلگرد های آجدار در نوع خودشامل  دو نوع مختلف استاندارد میلگرد آجدار هستند به عبارت :

 1. میلگرد آجدار ترمومیکانیکی (tmt)2
 2. .میلگرد آجدار مقاومت بالا(hsd )

دسته بندی میلگرد آجدار :

 1. ترمومیکانیکی (tmt) این نوع میلگرد ها در دمای بال تولید می شوند قدرت استحکام بالایی دارند . بتن هایی که بااین دسته میلگرد تقویت می شوند فوق العاده محکم ومقاوم اند .و از مزایایی مهم این نوع میلگرد ها دارند خاصیت مقاومت به رنگ زدگی و تحمل دمای با درجه بالا می باشد . همچنین این میلگرد از خاصیت هایی نظیر استحکام بالا از انعطاف پذیری و جوش پذیری و خمش پذیری بالایی برخوردار می باشد .
 2. آجدار مقاومت بالا (hsd) در ساختار شیمیایی تهیه و تولید این سبک از میلگرد ها از آلیاژ کربن به میزان پایینی استفاده شده که این خاصیت سبب شده است که انعطاف پذیری و جوش پذیری این میلگرد بالا برود از منظر شکل ظاهری این میلگرد ها می توانیم به سطح آجدار و مارپیچ این نوع میلگرد ها  اشاره کنیم ، همچنین این میلگرد ها در سایزهای 4 تا 50 میلی متری تولید می گردنند . این سبک میلگرد ها به دلیل مقاومت بالا در انواع مختلف ساختمان سازی های بزرگ و ساخت  پل ها و بزرگ راه کاربرد فراوانی دارند .

میلگرد از آن جایی که یکی از پرکاربررد ترین  فولادها در صنعت ساخت وسازهستند از منظر مقاومت در انواع مختلفی تولید می شوند که باهم به سرورآن ها می پردازیم :

 1. میلگردهای اروپایی
 2. میلگردهای فولاد کربن
 3. میلگرد اپوکسی یا پوشش داده شده
 4. میلگرد گالوانیزه
 5. میلگرد ضدزنگ
 6. میلگرد فایبرگلاس

اروپایی میلگرد اروپایی از آنجایی که یکی از پرکاربردترین فولاد ها در صنعت ساخت و ساز هستند از منظر مقاومت در انواع مختلفی تولید می شوند که با هم به مرور آنها می پردازیم.

 میلگرد اروپایی :

ساختار تولیدی میلگرد اروپایی بر پایه عنصر منگنز است که کار با آن بسیار هم ساده و بدون هدر رفتن می باشد اما به دلیل ترکیب شیمیایی این میلگرد استفاده از آن در مناطقی که بیشتر در معرض زلزله هستند توصیه نمی شود .قیمت میلگرد استیل در تهران

میلگرد فولاد کربن سیاه :

که دربازار به میلگرد سیاه هم به زبان می‌آید اما این میلگرد همانند میلگرد اروپایی در برابر رطوبت و محیط و محیط مرطوب مقاومت خوبی ندارد و دچار زنگ زدگی می شود.

 میلگرد اپوکسی یا پوشش داده شده :

میلگرد پوشش داده شده در واقع همان ساختار میلگرد فولاد کربن است که با کسی پوشش داده شده است که همین امر سبب مقاومت این محصول تا حدود ۷۰ تا ۱۷۰۰ برابر در برابر زنگ زدگی شده است .

میلگرد گالوانیزه :

این سبک میلگرد ها در برابر آسیب دیدگی مقاومت بالایی دارد به این دلیل که ۴۰ برابر نسبت به فولاد کربن دارای ساختار قوی تر هستند و در مواجهه با زنگ زدگی از نظر در مواجهه با زنگ زدگی مقاومت بالاتری دارند اما اما دارای هزینه بیشتر نسبت به دیگر میلگرد ها  هستند.

 میلگرد فولاد ضدزنگ :

یکی از محبوب ترین نوع میلگردها در میان استفاده‌ کنندگان میلگرد در صنعت بتن سازی به حساب می‌آید .

میلگرد گالوانیزه:

دارای هزینه بالاتر می باشد و در میان مهندسین سازه و معماران یکی از بهترین نوع تقویت کننده بتن به حساب می‌آید طبق آمارهای رسمی و منتشر شده این می‌گیرد نشان داده شد که آمارهای رسمی و منتشر شده این نوع نشان داده شده است حدود ۱۵۰۰ برابر مقاومت بالاتری در برابر سایر میلگردها دارد.قیمت میلگرد استیل در تهران

میلگرد فیبرکربن :

این میلگرد یک نوار بی‌نظیری برای تقویت بتن است زیرا در برابر زنگ زدگی مقاومت بالایی را دارد و نسبت دیگر میلگردها وزن سبک تری هم دارد .

روش ساخت میلگرد :

 1. آلیاژی :

از ابتدا فولاد مناسبی را برای ساخت میلیارد تولید می‌کند یعنی اینکه در ترکیب عناصر شیمیایی آن به میزان مناسب و استاندارد از تمام عناصر سازنده استفاده می‌شود که در آخر یک فولاد قوی و محکم از کشور خارج شود و پس از آن فولاد به روش نورد کاری و نورد گرم را تولید می‌کند یعنی میلگرد را پس از ساخت در دمای محیط می گذارند تا آرام آرام و با دمای محیطفرآیند تولید تکمیل گردد.

طلا نورد فولاد
مس نورد کاری گرم آهن
تیتانیم نورد کاری سرد استیل
آلومینیوم انواع فلز برنج

 

 1. روش ترموکس :

از همان ابتدا در تولید فولاد از ترکیب عناصر از ترکیب عناصر و منابع استفاده نمی‌کنند فولاد معمولی را تولید می‌کند  و از روش نوردکاری سرد استفاده می شود و فلز را  چشمه آب سرد غوطه ور می کند و ناگهان سرد می شود آنگاه سطح روی میلگرد  بسیار مقاوم است به این دلیل که به طور ناگهانی و یک دفعه در آب سرد فرو رفته است اما در لایه های زیرین و جان میلگرد مقاومت زیادی وجود ندارد .

آرماتور با میلگرد چه تفاوتی دارد :

آرماتور در واقع به  یکسری گیره هایی  می‌گویند که میلگرد ها را به یکدیگر متصل کرده  و به اصطلاح میلگرد ها را به هم جوش می دهد و میلگرد ها را آماده بتن ریزی می کند که همین امر سبب استحکام چندین برابری سازه می‌شود.

میلگرد آهن رسان

قیمت میلگرد استیل 430 در کانال تلگرامی آهن رسان به نشانی https://ahanresan.ir/stainless-steel-rebar/ قیمت میلگرد استیل 420 فروش میلگرد استیل قیمت میلگرد ۴۲۰ محاسبه وزن میلگرد در وب سایت آهن رسان  استیل میلگرد استیل 321 قیمت میلگرد استیل ۳۱۶ میلگرد استیل 304 قیمت میلگرد آذر 99 قیمت هر تریلی میلگرد قیمت میلگرد در بنگاه اصفهان قیمت میلگرد انبار اصفهان قیمت میلگرد در کانال قیمت گذاری آهن رسان درب کارخانه قیمت روز آهن در بیرجند قیمت آهن ساختمان سازی قیمت آهن در سبزوار قیمت میلگرد ۴۲۰ میلگرد استیل 420 میلگرد استیل 321 قیمت میلگرد سایز 8 محاسبه وزن میلگرد آهن پرایس  استیل فروش میلگرد استیل 310 میلگرد استیل 316 فروشندگان میلگرد استیل در تهران قیمت میلگرد استیل 430 قیمت میلگرد استیل  آهن پخش420 محاسبه وزن میلگرد استیل قیمت میلگرد استیل اصفهان قیمت میلگرد استیل ۳۱۶ میلگرد استیل 304 فروش میلگرد استیل میلگرد استیل 316 در کانال تلگرامی آهن رسان بارگذاری شده است.

 قیمت میلگرد :

قیمت میلگرد در صنعت ساخت و ساز عوامل متعددی بستگی دارد که می‌توان از جمله این عوامل به شرایط کشور قیمت ارز، قیمت دلار بنزین، طلا و بورس اشاره کرد.قیمت میلگرد استیل در تهران