قیمت ناودانی 304 در تهران

در ابعاد ناودانی برای بیان و مشخص کردن سایز یک نوع ناودانی خاص از ابعاد جان آن استفاده می گردد که این  عدد  را به صورت نمره و به نام ناودانی انتصاب می کنند . به عنوان  نمونه وقتی بیان می کنیم  :«ناو‌دانی نمره ۸»، منظورمان ناو‌دانی با جان ۸۰ میلی‌متری خواهد بود.قیمت ناودانی 304 در تهران

مهمترین پروفیل های ساختمانی

یکی از مهم ترین  پروفیل های پر استفاده در ساختمان سازی و صنایع  ناودانی می باشد که به خاطر شکل ظاهری خود در بازار بسیار شناخته شده است و مورد استفاده اکثر مهندسان سازه می باشد. قیمت ناودانی در تهران  از یک  قسمت  افقی به نام جان و از دو قسمت عمودی به نام بال  که شبیه به حرف لاتین u است  تشکیل شده است  و در دسته پروفیل های باز قرار می گیرد.

تاریخچه ناودانی

از اوایل قرن  20 استفاده از فولاد و مقاطع فولادی مانند ناودانی در ساختمان سازی آغاز شد و به وفور مورد استفاده قرار گرفت. در زمان   جنگ جهانی دوم، ناودانی یکی از محصولات شناخته شده در صنعت ساختمان سازی به حساب می‌آمد. پس از جنگ جهانی دوم، کارخانجات تولید محصولات فولادی بسیار گسترش پیدا کردند و  تعداد آن‌ها چندین برابر شد، همچنین با افزایش کاربرد ساز‌ه‌های فلزی در ساختمان، تولید ناودانی شتاب زیادی پیدا کرد و تقاضا برای آن افزایش پیدا کرد.قیمت ناودانی 304 در تهران

انواع ناودانی

ناودانی ها  معمولا  براساس فاکتورهای متعددی مانند :

 1. شکل ظاهری
 2. روش تولید
 3. جنس و وزن

تقسیم‌بندی می شود .

انواع ناودانی بر اساس شکل ظاهری آهن رسان

ناودانی ها براساس شکل ظاهری به 2 دسته :

 1. ناودانی ساده
 2. ناودانی مشبک

تقسیم بندی می شود .

ناودانی ساده

ناودانی های ساده در سایز‌های ۸ الی ۱۶ و در ارتفاع‌های ۳۰ الی ۴۰۰ میلی‌متر تولید می گردد و در ساخت پل‌های باربر مورد و مصارف ذی ربط مورد استفاده قرار می‌گیرد.قیمت ناودانی 304 در تهران

ناودانی مشبک

این سبک ناودانی ها  از ورق های گالوانیزه تولید  می شود روی آن سوراخ‌‌هایی برای بستن پیچ و مهره تعبیه شده است. از ناودانی مشبک در ساخت قفسه‌های محکم فلزی استفاده می گردد.

انواع ناودانی بر اساس وزن

ناودانی ها براساس وزن به 2 دسته :

 1. ناودانی سبک
 2. ناودانی سنگین

تقسیم بندی می گردد.

نکته:

ناودانی ها در آیتم هایی نظیر :

که در کاربرد و قیمت نیز با هم تفاوت دارند.قیمت ناودانی 304 در تهران

ناودانی سبک

ناودانی سبک به آن ناودانی گفته می شود که وزن آن از وزنی که جدول اشتال تعریف شده است  کمتر باشد. یعنی ابعاد و وزن  این  محصول با اندازه‌های مشخص شده در جدول مهندسی محاسباتی مطابقت ندارد.


ناودانی سنگین

ناودانی سنگین نیز برعکس ناودانی سبک بوده و وزن و ابعاد آن کاملا مطابق با جدول استاندارد اشتال می‌باشد و مطابق با اندازه‌های موجود در جدول مهندسی محاسباتی تولید می گردد.

ناودانی UNP

این  سبک  ناودانی یکی دیگر از استانداردهای ناودانی است که به ناودانی اروپایی نیز معروف است. این ناودانی به دلیل ضخامت بالای خود، نسبت به سایر ناودانی‌های موجود در بازار بسیار سنگین‌تر بوده و در پروژه‌های صنعتی و بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.قیمت ناودانی 304 در تهران

انواع ناودانی بر اساس روش تولید

ناودانی‌ها بر اساس روش تولید به دو قسمت تقسیم می‌شوند:

ناودانی فابریک

در این روش تولیدی محصول مورد نظر در همان مرحله اولیه تولید  به  صورت ناودانی از خط تولید  خارج  می گردد و به 2 دسته :

تقسیم بندی می شود.

ناودانی پرسی

در این سبک تولیدی ناودانی از پرس شدن ورق ها با جنس های مختلف تولید  می گردد .قیمت ناودانی 304 در تهران

استانداردهای رایج ناودانی

ناودانی ها از لحاظ کاربردی به دو شکل U و C تقسیم بندی می گردد که معمولا  برای ساخت ناودانی ها از استاندارد های :

استفاده می گردد. که این  نوع مقاطع باز شباهت های زیادی را  به یک  دیگر دارند  و در کنار این شباهت ها  تفاوت هایی نیز دارند  که تفاوت آن ها  در بال های این  مقاطع  فولادی می باشد که در استاندارد UPE بال‌های مقطع مورد نظر به صورت موازی بوده و برای ناودانی C تعیین شده است، ولی استاندارد UPN برای ناودانی U در نظر گرفته شده و بال‌های مقطع به صورت مخروطی می‌باشد. از این دو استاندارد فقط در ایران استفاده می‌شود و سایر کشور‌ها از استاندارد‌های متفاوتی استفاده می‌کنند.

طلا نورد فولاد
مس نورد کاری گرم آهن
تیتانیم نورد کاری سرد استیل
آلومینیوم انواع فلز برنج

 انواع ناوانی

قیمت ناودانی شیروانی در کانال تلگرامی آهن رسان  قیمت ناودانی گالوانیزه قیمت ناودانی سنگین قیمت ناودانی اروپایی  در کانال تلگرام قیمت گذاری آهن رسان بارگذاری شده است.  قیمت ناودانی منقطع قیمت نبشی استیل 316 قیمت نبشی سبک 5 ابعاد ناودانی استیل قیمت ناودانی شیروانی قیمت ناودان گالوانیزه قیمت ناودانی سنگین قیمت نبشی استیل 316 قیمت پروفیل استیل ۲۰۱ قیمت ناودانی اصفهان قیمت ورق استیل 304  آهن پرایس نگیر قیمت نبشی سبک 5  در کانال قیمت گذاری مرکزآهن قیمت استیل 316 قیمت ورق استیل 304 قیمت ورق استیل تایوانی قیمت استیل کیلویی مشخصات ورق استیل 304 قیمت جهانی استنلس استیل قیمت ورق استیل 201 ورق استیل 304 مات  جدول وزن ناودانی اصفهان آهن آنلاین  قیمت ناودانی 16 اصفهان شرکت آهن ملل اصفهان قیمت ناودانی 8 اصفهان قیمت میلگرد در بنگاه اصفهان قیمت آهن اصفهان قیمت میلگرد انبار اصفهان قیمت میلگرد آذر 99  قیمت نبشی استیل 316 قیمت اهن الات آهن آنلاین نبشی استیل طلایی قیمت آهن کیلویی قیمت ناودانی اروپایی نبشی استیل دکوراتیو قیمت نبشی سبک 5 در وب سایت آهن رسان به نشانی اینترنتی www.ahanresan.ir بارگذاری شده است.

مزایای ناودانی آهن رسان

از جمله  مزایایی و ویژگی های ناودانی می توان  به مواردی اعمم از :

 1. مقاومت بالا در برابر تنش‌های بزرگ
 2. سرعت بالای نصب
 3. اتصالات متنوع در ساختمان‌ها
 4. اشغال فضای کم
 5. داشتنمقاومت بالا در خرپا‌ها و
 6. دهانه‌ها
 7. سبک بودن وزن اسکلت فلزی
 8. تحمل پذیری مناسب در برابر ضربه
 9. کارکرد طولانی
 10. کم بودن دور ریز کار

اشاره کرد که باعث استفاده زیاد از این مقطع در ساختمان سازی شده است. قیمت ناودانی 304 در تهران