قیمت ورق برشی یا فابریک

از جمله مهم ترین مقاطع فولادی در حوزه ساخت و ساز استفاده از ورق های فولادی می باشد . ورق های فولادی در انواع مختلفی در بازار یافت می شوند و هر یکی از خواص و کاربردهای خاص خود برخوردار می باشند. به عنوان مثال از ورق فلزی ضد زنگ در مناطقی استفاده می شود کدر معرض بارش های فروان فصلی باشند و در برخی موارد در حوزه زیبایی برای سازه نیز مورد استفاده قرار می گیرد.قیمت ورق برشی یا فابریک.  و در برخی موارد در پوشش سقف نیز مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین گاهی اوقات برای تهیه، مواد اولیه لوله و پروفیل مورد استفاده قرار گیرد. قیمت میلگرد در مشهد همان طور که گفته شد در صنعت فولاد یکی از مهم ترین مقاطع فلزی استفاده از ورق های برشی یا فابریک موجود در بازار می باشد. ورق آهن در صنعت ساخت وساز بسیار مورد توجه معماران و مهندسین سازه قرار گرفته است و دارای مزیت های فراوانی می باشد. این سبک ورق های در خاصیت ضدزنگ نیز تولید می شوند و در صنعت ساختمان سازی در بکارگیری سقف شیروانی هاو… بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

ورق برشی صنعتی | لیست قیمت خرید و فروش روزانه ورق برشی صنعتی | تجهیز صنعت تامین و تجهیز صنایع

در عملیات تولید ورق برشی یا فابریک از دو روش زیر استفاده می شود:

 1. روش نورد سرد
 2. روش نورد گرم

در تولید به روش نورد گرم به دلیل ظاهری سیاه رنگ که به قیمت ورق می دهد با نام ورق سیاه در بازار نام برده می شود . در نورد گرم ماده اولیه ای تحت عنوان تختال بعد از رسیدن به مرحله تولید با حرارات بالایی که می بیند از ضخامت آن کم می شود و به عرض آن افزوده می شود. و در مرحله نهایی به صورت کلاف هایی فولادی بسته بندی می گردد.

کاربرد انواع ورق برشی

 1. ساخت و ساز
 2. صنعت
 3. کشتی سازی
 4. ساخت مخزن
 5. لوازم خانگی
 6. خودروسازی

به طور معمول ورق های سیاه در دو استاندارد :

 1. ST 37
 2. ST 52

تولید و در بازار عرضه می گرددقیمت تیرآهن اهواز در مشهد این سبک ورق ها در میان مصرف کنندگان مقاطع فولادی الخصوص ورق ها از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد به دلیل کیفیت بالایی،مقاومت مطلوب،وزن سبک و…که در خواص خود دارد. قیمت ورق برشی یا فابریک

کاربردهای ورق سیاه در صنعت ساختمان سازی :

مورد استفاده قرار می گیرد.

استاندارد ورق های سیاه:

ورق های سیاه به عمده به صورت رولی تهیه می گردنندقیمت ورق سیاه  که توسط دستگاه های برش برش داده شده و دسته بندی می گردنند .در بعضی از موارد این سبک ورق ها در اندازه های مختلف بسته بندی می گردد. به عنوان نمونه اندازه های مذکور عبارت اند از:

انواع دستگاه هایی که در برش ورق ها مورد استفاده قرار می گیرد عبارت اند از :

تولید ورق برشی آهن رسان:

همانطور که در پاراگراف اول نیز بیان شد ورق ها دارای دو نوع فابریک و برشی نیز می باشند . که در ابتدا از طریق روش نورد گرم تولید می گردد.4 استفاده از میله های تخت فولادی  و در مرحله آخر به صورت تختال تحت حرارت قرار می گیردو به طور معمول درجه حرارات آن در حدود 1280 درجه سانتی گراد می باشد. ورق هایی که از طریق فرآیند نورد گرم تولید می گردند دارای سطحی مات می باشند و در نتیجه تشخیص آن ها به نسبت سایر ورق ها کاملا آسان تر و واضح تر است. قیمت ورق برشی یا فابریک این گونه ورق ها به صورت کلاف بسته بندی می شوندانواع مصالح در ساختمان سازی  و در ابعاد دلخواه هم برش داده می شود به همین دلیل نام ورق برشی بر روی این ورق ها گذاشته شده است.از دیگر مزیت های ورق های برشی کاربردبسیاربالایی آن ها می باشد.

انواع ورق هایی که بر پایه آهن تشکیل شده اند:
 1. ورق سیاه یا گرم
 2. ورق سردروغنی
 3. ورق گالوانیزه
 4. ورق اسیدشویی
 5. ورق آجدار
 6. ورق گالوانیزه رنگی

می باشند.

طلا نورد فولاد
مس نورد کاری گرم آهن
تیتانیم نورد کاری سرد استیل
آلومینیوم انواع فلز برنج

 

دستگاه های مخصوص در برش ورق ها

برای برش ورق ها اصولا از دستگاه های گیوتین استفاده می کنند به این دلیل که میزان خطای آن ها پایین آمده و دقت در ابعاد و سایز برش بالا می رود.پروفیل های گالوانیزه  دستگاه هایی نظیر دستگاه های هوا برش برای بریدگی ورق های ضخیم به کار گرفته می شوند که با اکسیژن و گاز تغذیه می کنند. روش های دیگری نظیر فرآیند پلاسما و CNC نیز وجود دارد اما به دلیل هزینه بالایی که در اجرا این عملیات ها وجود دارد و در انجام آن  دقت فروان و زمان زیاد نیاز استانواع و کاربردهای محصولات فولادی  خیلی زیاد مورد استفاده اپراتورها قرار نمی گیرد. قیمت ورق برشی یا فابریک

قیمت ورق آهنی

قیمت ورق سیاه  در کانال تلگرامی آهن رسان قیمت ورق سیاه در بورس کالا قیمت ورق آهن قیمت ورق آهنی در وب سایت آهن رسان به نشانیhttps://ahanresan.ir/buy-sheet/ قیمت ورق سیاه گیلان قیمت ورق گیلان قطعات قیمت ورق سیاه اهواز در کانال قیمت گذاری آهن رسان نمودار قیمت ورق گالوانیزه قیمت ورق آهن روغنی قیمت ورق سیاه قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان قیمت ورق آهن صنعتی نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق رنگی قیمت ورق سیاه گیلان وزن و قیمت ورق آهن  قیمت ورق سیاه قیمت ورق آهن آرشیو قیمت ورق سیاه قیمت ورق رنگی آهن رسان اصفهان قیمت ورق آهن صنعتی قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان وزن و قیمت ورق آهن قیمت ورق روغنی  قیمت ورق سیاه قیمت ورق آهن صنعتی نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق آهن روغنی قیمت قوطی آهن وزن و قیمت ورق آهن قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان قیمت آهن کیلویی در آهن رسان ب صورت روزانه آپدیت می شود.

قیمت ورق های برشی آهن رسان

اصولا قیمت ورق های برشی یا فابریک که توسط انواع مختلفی از تجهیزات برشی تولید می گردد ، آهن چیست تحت تاثیر عوامل متعددی در بازار تغییر پیدا می کند به عنوان مثال در حوزه های  :

و… قیمت این سبک ورق ها افزایش اهمیت مدیریت کیفیت در مواد سازه ای یا کاهش پیدا می کند.