قیمت ورق سیاه

قیمت ورق سیاه که در اصطلاح به این نوع فلز ها ورق گرم نیز گفته می شود ، به طور معمول در دو نوع خود به ورق سیاه صنعتی و ورق سیاه معمولی تقسیم بندی می شود که هر دو این دسته ها در استاندارد های مختلفی در زیر مجموعه خود تولید می شوند  شاخص اصلی و مرسوم اندازگیری استاندارد قیمت ورق سیاه با عبارت ST  نام گذاری می گردد که اساس این فرمول بر پایه میزان کربن موجود در به کارگیری تولید ورق ها می باشد . قیمت تیرآهن اهواز در تهران پراستفاده ترین نوع ورق سیاه از نظر کیفیت بالا نوع ST37  آن می باشد که از نظر درجه مقاومت و سختی در حد معمول قرار دارد و در نایع ساختمانی الخصوص اسکلت سازی ساختمان ، سوله سازی ، و…. جز پرکاربرد ترین نوع ورق های سیاه می باشد .از ورق ها در صنایع متفاوتی استفاده می شود . در حقیقت ورق ها از آلیاژهایی نظیر آهن و دیگر عنصرهای زیرمجموعه خانواده آلیاژها تولید می شوند.قیمت ورق سیاه

 

قیمت روز ورق سیاه|انواع ورق فولاد مبارکه،اهواز، کاویان | آهن پرایس

انواع ورق ها از لحاظ نوع تولید به دو دسته اصلی:

  1. ورق گرم(سیاه )
  2. ورق سرد(روغنی )

انواع ورق گرم آهن رسان

رایج ترین نوع ورق سیاه از نظر کیفیت ST 37 است که از نظر سختی و منعطف بودن در حد  معمول قرار داردقیمت میلگرد در مشهد  و بیشترین کاربرد را برای مصارف ساختمانی از قبیله اسکلت سازی و سوله سازی ، سد سازی ، مخزن سازی  و… دارد.

قیمت روز ورق سیاه آهنی

قیمت ورق سیاه فولاد سایت آهن رسان به نشانی https://ahanresan.ir/st37/نمودار قیمت ورق سیاه قیمت ورق آهن صنعتی قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان قیمت ورق رنگی قیمت ورق سیاه گیلان قیمت ورق آهن کیلویی قیمت ورق st52قیمت ورق آهن صنعتی قیمت ورق دو سیاه فولاد صبا نمودار قیمت ورق سیاه انواع ورق سیاه رول ورق سیاه قیمت ورق آهن کاویان قیمت ورق سیاه گیلان قیمت ورق فولاد مبارکه در کانال قیمت گذاری آهن رسان بارگذاری شده است.

انواع ورق سرد

ورق سیاه در مصارف گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد از جمله :

  1. صنعت ساختمان
  2. تانکر سازی
  3. خودروسازی
  4. مخازن خاص
  5. کشتی سازی
  6. صنایع سنگین فلزی

ورق سیاه به دو شکل  نهایی آماده ورود  به بازار می شود :

ورق گالوانیزه آهن رسان

قیمت ورق گالوانیزه از  زیر مجموعه های ورق سرد (ورق روغنی)  می باشد . که این سبک از ورق ها در یک مرحله نسبتا طولانی تهیه و آماده توزیع می شوند به این صورت که تمام سطح ورق را چند مرتبه میکرون فلز می پوشانند تا از ورق در برابر زنگ زدگی و عوامل محیطی محافظت کند . قیمت ورق برشی یا فابریک در ورق گالوانیزه  در صورت شکستگی پوشش زنگ زدگی صورت نخواهد پذیرفت .از  این نوع ورق درصنایع  اتومبیل سازی ، حمل و نقل، صنعت کشاورزی، کاغذ و لوله، بیلبوردهای تبلیغاتی، تولید لوازم گرمایشی از جمله لوله بخاری، کانال کولر، کابینت های آشپزخانه، لوله‌های آب و هر مکانی که  احتمال زنگ زدگی آهن و خسارت وجود داشته باشد ، استفاده می‌شود. آلیاژهای فولاد ضد زنگ شناخته شده کمتر همچنین در صورت فرم دادن به این ورق ها و خاصیت خم شوندگی و فرم دهی که پیدا می کنند می توان در ساخت سقف های شیروانی نیز استفاده کرد .

ورق رنگی چیست

این سبک از ورق ها  به طور معمول در طی فرآیند رنگ پاشی روی روق گالوانیزه  در کوره های خاص تولید می شود . مراحل تولید ورق رنگی به این صورت است پروفیل های گالوانیزه که در طی دو مرحله ورق ها از قسمت روی ضخامت رنگ زدگی 20 الی25 میکرون وپشتی(7 الی 15 میکرون  بصورت کوره ای رنگ زده می شوند .قیمت ورق سیاه

 از ورق رنگی در صنایع متفاوتی استفاده می شود که به شرح ذیل بیان شده است

خواص ورق اسید شویی را شرح دهید

فرآیند اسید شویی به  عملیاتی  گفته می شود که در آن چربی هایی که روی قیمت ورق سیاه وجود دارند توسط عملیات نورد گرم به ضخمات معقول خود می رسد . که در طی این عملیات سطح ورق ها از ناخالصی ها زودوده می شود و از نظر شکل ظاهری زیبا تر می شود و ردصد براقی بیشتری را به خود می گیرد . یکی از مزیت های اسید شویی ورق ها  این می باشد که بهبود کیفیت سطح ورق را بالا برده چرخه کربن چیست  که به دلیل تمیز شدن سطح ورق  می باشد  که شکل ظاهری کیفیت و دوام بیشتری به محصول می دهد . از ورق های اسیدشویی در صنایعی از جمله : مصارف ساختمانی ، اتومبیل سازی،  قطعات خودرو ، لوله سازی، تولید مخازن و… استفاده می شود .

طلا نورد فولاد
مس نورد کاری گرم آهن
تیتانیم نورد کاری سرد استیل
آلومینیوم انواع فلز برنج

 

ورق کرکره چیست

به ورق های طرح دار شده که از جنس گالوانیزه یا رنگی هستند ورق های کره کره ای گفته می شود.از ورق های  کرکره ای  برای پوشش دادن سقف شیروانی ها استفاده می شودتولیدکنندگان برترین استیل در جهان  که در دو دسته پوشش فلزی و غیر فلزی تقسیم بندی می شوند .

پوشش های فلزی : همانند : ورق ها در طرح ها و جنس متفاوت

پوشش های غیر فلزی : همانند : ایرانیت ها ، سفال ، آندولین و…

ورق قلع اندود چیست

عنصر تشکیل دهنده ورق قلع اندود از فرآیند نورد گرم یا همان قیمت ورق سیاه می باشدکه توسط عملیات نورد سرد ابتدا ضخامت ورق را به ضخامت مورد نیاز می رسانندطراحی در فلزکاری چیست؟ و سپس ورق را با با عملیات الکترولیتی پوشش می دهند که در موارد خاص برای روکش کردن و محافظت بیشتر مورد استفاده  قرار می گیرد . از این نوع ورق بیشتر در تولید قوطی ها ، گلدان ها ، سینی ها قطعات خودروسازی ،ساختمان سازی لوازم جانبی ، تجهیزات الکترونیکی  و… استفاده می شود .قیمت ورق سیاه