قیمت پروفیل لنگ دری درتهران  

مقاطع فولادی پروفیل  از جمله محصولات  فولادی پر کاربرد می باشد که در اکثر صنایع  مهم در جهان  مورد  استفاده  قرار می گیرد  این  صنایع  به شرح  ذیل  می باشند.قیمت پروفیل لنگ دری درتهران 

برای مشاهده قیمت پروفیل در تهران  اینجا کلیک کنید.

 1. راه‌سازی
 2. ساختمان‌سازی
 3. شهر سازی
 4. پروژه های بزرگ عمرانی و کشوری
 5. صنایع غذایی و دارویی
 6. درب و پنجره  و پروفیل  یو پی وی سی

مورد استفاده قرار می گیرد .

این مقطع فولادی توخالی به طور کلی براساس وزن  و  روش های تولیدی و  نوع  کاربردی که دارد تقسیم بندی می شود  و تفاوتی هایی با یک  دیگردارند .

پروفیل  ها  به  دو  گروه  :

 1. پروفیل سبک
 2. پروفیل سنگین

دسته بندی می گردد .

هر دو  نوع  پروفیل  از نوع باز هستند که شامل مقاطعی من جمله

 1. تیرآهن
 2. ناودانی
 3. نبشی
 4. میلگرد

می باشد.

تفاوت پروفیل سبک و سنگین به تفاوت در نوع ورق (سیاه و روغنی) مورد استفاده در تولید، استاندارد ضخامت تولیدی برای هر کدام، قیمت و کاربرد این دو محصول صنعتی اشاره دارد.

قیمت پروفیل | آشنایی با انواع پروفیل |سایت آهن فرست

پروفیل سبک آهن رسان

به نوع سبک  پروفیل  پروفیل  مبلی نیز گفته می شود که در ساخت  آن از استاندارد های :

استفاده می گردد.

نکته :

ورق‌های مورد استفاده در فرآیند تولید این نوع ورق روغنی است، همان‌طور که می‌دانید این ورق‌ها از طریق فرآیند نورد سرد تولید می‌شوند. پروفیل نوع مبلی در صنایعی اعمم از :

 1. لوازم خانگی
 2. دوچرخه‌‌سازی
 3. کانتینر
 4. مبلمان

کاربرد فراوانی دارد.

ویژگی‌های پروفیل سبک

پروفیل‌های نبشی با بال ۲۰ تا ۵۰ میلی‌متر و ناودانی‌ها با سایز ۱۰، ۱۲ و ۱۸ در دسته پروفیل های سبک قرار دارند  و پروفیل سبک از طریق فرآیند نورد سرد حاصل می‌شود. استفاده از کشش سرد در این صنعت باعث شده تا مقاطع تولید شده، با هزینه و انرژی کمتری تولید گردند و از نظر کیفیت سطحی در شرایط مطلوبی قرار داشته باشند و با سرعت بالایی تولید وبه بازار عرضه گردند.قیمت پروفیل لنگ دری درتهران

از جمله مهم‌ترین کارخانه های تولیدکننده پروفیل سبک می‌توان به  کارخانه‌های

اشاره کرد.

تعیین قیمت پروفیل سبک

قیمت پروفیل های سبک  در واحد  وزن  اعلام می گردد  قیمت مقاطع فوللدی توخالی به عوامل مختلفی من جمله  :

و…

اشاره کرد.

قیمت نوع سبک در واحد وزن مقداری از نوع سنگین بیش‌تر است، اما هزینه‌ آن در واحد طول از نوع سنگین کمتر خواهد بود و علت آن ضخامت و وزن کمتر نوع مبلی است. این محصول ضخامت و وزن کمتری در مقایسه با نوع سنگین دارند.

طلا نورد فولاد
مس نورد کاری گرم آهن
تیتانیم نورد کاری سرد استیل
آلومینیوم انواع فلز برنج

 

پروفیل سنگین آهن رسان

به نوع سنگین  پروفیل  پروفیل صنعتی یا ساختمانی گفته می شود که از طریق فرآیند  نورد گرم  تولید می گردد  در مراحل تولید این  ورق از ورق هایی با ضخامت بالاتر از ۱٫۵ میلی‌متر استفاده می‌کنند. نوع سنگین در تولید شاسی ماشین آلات، دستگاه‌های صنعتی، استفاده در ساخت ستون‌ها مورد  استفاده  قرار می گیرد.قیمت پروفیل لنگ دری درتهران

ویژگی‌های پروفیل سنگین

همچنین از کارخانه  تولید  کننده پروفیل  نورد  گرم  سنگین  می توان به  موارد  زیر اشاره  کرد :

کارخانه‌های نورد و پروفیل ساوه

اشاره کرد.

 

بررسی تفاوت‌های موجود بین پروفیل سبک و سنگین

 


از لحاظ قیمت برای هر دو پروفیل سبک و سنگین، به وزن و اندازه پروفیل  می بایست  اشاره  شود و هرچه ضخامت، طول و وزن آن بیشتر باشد، گران‌بهاتر خواهد بود .

پروفیل

قیمت پروفیل سبک درب و پنجره در کانال قیمت گذاری آهن رسان به نشانی اینترنتی https://ahanresan.ir/steel-square-tube/ قیمت پروفیل درب و پنجره upvc قیمت پروفیل چهارچوب فرانسوی قیمت پروفیل در کانال قیمت گذاری مرکزآهن  درب و پنجره در شیراز اسم انواع پروفیل درب و پنجره وزن پروفیل سپری درب و پنجره وزن هر شاخه پروفیل لنگه دری کانال قیمت پروفیل قیمت پروفیل سبک درب و پنجره قیمت پروفیل آهن آنلاین قیمت قوطی 40*80 امروز کانال قیمت پروفیل قیمت روز پروفیل ساوه قیمت پروفیل علویجه وزن و قیمت پروفیل قیمت قوطی 2*2 در وب سایت آهن رسان بارگذاری شده است قیمت پروفیل درب و پنجره upvc اسم انواع پروفیل درب و پنجره قیمت پروفیل سبک کانال قیمت پروفیل قیمت پروفیل درب و پنجره در شیراز قیمت پروفیل چهارچوب قیمت هر کیلو آهن درب و پنجره وزن پروفیل سپری درب و پنجره قیمت پروفیل درب و پنجره upvc قیمت پروفیل درب و پنجره در شیراز قیمت پروفیل سبک قیمت پروفیل اصفهان قیمت پروفیل در و پنجره امروز کانال قیمت پروفیل قیمت پروفیل چهارچوب قیمت روز پروفیل ساوه  مرکزآهن قیمت پروفیل سبک درب و پنجره قیمت پروفیل آهن پرایس قیمت پروفیل یاران وزن و قیمت پروفیل کانال قیمت پروفیل قیمت هر کیلو آهن امروز قیمت پروفیل اصفهان قیمت روز پروفیل ساوه کانال آهن رسان بهینه مهرکان  به روز رسانی شده است.

کلام آخر

ما در این  مقاله  به بررسی انواع  پروفیل های سبک و سنگین  فولادی پرداختیم  که به عنوان  کالا مورد  استفاده  در صنعت  قرار می گیرد  در نهایت  هدف از ارائه این  مقاله درک بهتر پروفیل ها از نظر ورق های مورد  استفاده در تولید  و روش و  کاربرد پروفیل ها می باشد.قیمت پروفیل لنگ دری درتهران