جدول اشتال میلگرد

میلگرد آجدار از جمله منابعی مختلف مورد استفاده هست در حوزه ساختمان سازی و پروژه های بزرگ صنعتی و عمرانی مورد  استفاده قرار می گیرد .

میلگردهای تولید شده توسط کارخانه ذوب آهن :

میلگردهای تولید شده در کارخانه ذوب آهن اصفهان براساس استانداردهای روسیه تولید می شود. استاندارد (2590 GOST) می باشد. که از جمله مراجع اصلی استاندارد های تولیدی این کارخانه می باشد . از جمله دیگر مراجع تولید کننده میل گرد آجدار استاندارد اروپا (BS EN ISO 15630) می باشد. نکته مهم در این میان  این است که  کارخانه ذوب آهن از دو  استاندارد مهم و استناد شده  برای تولید  محصولات خود استفاده می کند . آن دسته از افرادی که در حوزه ساختمان سازی فعالیت  دارند  با  میلگردهای آجدار سروکار دارند و  آشنا می باشد.

آهن آلات میلگر-لوکس حفاظ

 انواع سایز میلگرد آهن رسان

میلگردها دارای مقادیر دقیقی از سایز و وزن ها می باشد که همه آن ها  مطابق استاندارد جهانی تولید می شوند و در بازار عرضه می گردند .

نکته :

با مراجعه به جدول اشتال میلگرد می توان سایز و وزن دقیق آجدار را  احتساب نمود.

انواع میله های فولادی  آجدار در دو نوع شاخه و کلاف در سایز های متداول 5.5 الی 40 میلی متر تولید  می شوند. انواع میل گرد ساده در دو نوع شاخه و کلاف در سایز های متداول 5.5 الی 20 میلی متر با کاربردهای صنعتی و ساختمانی

کارخانجات تولیدکننده میل گرد آجدار در ایران

ذوب آهن اصفهان

شرکت سهامی عام  ذوب آهن اصفهان که مادر صنعت فولاد ایران  نیز نامیده شده است  در شهر اصفهان  واقع شده است  این کارخانه تولیدی فولاد ساختمانی در ایران با  ظرفیت 2.8 میلیون تن  محصول و انواع مقاطع فولادی و ساختمان و صنعتی را تولید  می کند.

کارخانه سیادن ابهر

این کارخانه در سال 1385 با هدف تولید  مقاطع فولادی و به منظور کاهش نرخ  بیکاری در منطقه و هم چنین افزایش اشتغال زایی در استان های حومه  شهر ابهر تاسیس شد . این کارخانه حدود  288 هزار تن  در سال محصولات فولادی را تولید می کند . این کارخانه تولیدی خود را  با برند سیادن ابهر وارد بازار می کند . این کارخانه میلگردهای خود را تحت  استاندارد روسیه تولید می نماید.

کارخانه میلگرد بافق یزد

این کارخانه صنعتی در سال 1390 تاسیس شد و شروع به  فعالیت به طور وسیع کرد .

استانداردهای میلگرد مطابق با سرتیفیکیت روسیه

این نوع صاف و دارای مقاومت تسلیم ۲۳۰۰ سانتی متر مربع و مقاومت کششی ۳۸۰۰ بر سانتی متر مربع می باشد

۲ این نوع آجدار و دارای مقاومت تسلیم ۳۰۰۰ سانتی متر مربع و مقاومت کششی ۵۰۰۰ بر سانتی متر مربع می باشد

این نوع آجدار و دارای مقاومت تسلیم ۴۰۰۰ سانتی متر مربع و مقاومت کششی ۶۰۰۰ بر سانتی متر مربع می باشد

طلا نورد فولاد
مس نورد کاری گرم آهن
تیتانیم نورد کاری سرد استیل
آلومینیوم انواع فلز برنج

 میله فولادی

جدول اشتال میلگرد pdfدر کانال قیمت گذاری آهن رسان  جدول اشتال pdf جدول اشتال میلگرد ساده جدول اشتال میلگرد اکسل جدول اشتال نبشی در کانال قیمت گذاری آهن آنلاین جدول اشتال چیست محاسبه وزن میلگرد وزن میلگرد 8 اشتال محاسبه وزن میلگرد آنلاین جدول اشتال میلگرد pdf محاسبه آنلاین وزن ورق سیاه جدول اشتال میلگرد در وب سایت آهن رسان اکسل جدول اشتال انلاین جدول اشتال میلگرد ساده وزن میلگرد جدول اشتال نرم افزار محاسبه وزن اهن الات  جدول اشتال pdf جدول اشتال پروفیل جدول اشتال انلاین جدول وزن مخصوص میلگرد در کانال تلگرامی آهن پخش دانلود رایگان جدول اشتال وزن میلگرد 8 اشتال جدول اشتال میلگرد ساده جدول اشتال نبشی جدول اشتال میلگرد pdf جدول اشتال میلگرد اکسل جدول سطح مقطع میلگرد جدول اشتال میلگرد آجدار نرم افزار محاسبه وزن میلگرد وزن میلگرد 8 اشتال فرمول محاسبه وزن میلگرد وزن میلگرد ۱۶ در شرکت آهن رسان به نشانی اینترنتی www.ahanresan.ir بارگذاری شده است.

قیمت میلگرد آجدار ( آرماتور) آهن رسان

قیمت آجدار در اصل قیمت  تمام شده مواد تشکیل دهنده  آن می باشد که علاوه بر ارزش افزوده کارخانه های تولیدی قیمت مواد اولیه من  جمله سنگ  آهن  و …در بازارهای جهان و… به طور مستقیم بر قیمت این  میل گرد  تاثیر می گذارد . هزینه هایی مانند  هزینه حمل و نقل و قیمتت  نفت  سبب بالا رفتن  فیمت تمام شده این محصول می شود. که جد از موارد گفته شده عوامل از جمله:

 1. عوامل اقتصادی و سیاسی
 2. قیمت ارز و دلارآزاد و  نیمایی
 3. بورس و اوراق بهادار
 4. ابعاد
 5. وزن
 6. ضخامت
 7. کارخانه

و…

تاثیرگذار می باشند .  در کشور ایران کارخانه های مختلفی به تولید  میل گرد و سایر مقاطع فولادی مشغول هستند و همچنین براساس معیارها و موارد گفته شده قیمت میلگرد  و  محصولات فولادی به صورت لحظه ای در حال نوسان می باشد . در ایران کارخانه جات زیادی به تولید  محصولات فولادی مشغول هستند  که از جمله آنان می توان به :

 1.  پرشین
 2.   امیر کبیر
 3.  کویر کاشان
 4.   میانه
 5.   ابهر
 6.  کارخانه معتبر ذوب آهن اصفهان که مادر صنعت فولاد ایران نیز شناخته شده است

و… اشاره کرد .