محاسبه قیمت ورق A516

ورق‌های آلیاژی a516 نیز در دسته محصولاتی هستند که دارای ویژگی های خاصی است به این صورت که برای شرایطی که فشار و دما بالا بهترین انتخاب است زیرا دارای ترکیباتی متناسب با آن را دارد. اصلی ترین ترکیبات شیمیایی این نوع از ورق ها کربن، نیکل، مولبیدن و مواردی از این دست است که در زمان ساخت به میزان درصد استفاده از آنها توجه بسیار زیادی می کنند به همین دلیل معمولا این محصول دراای مقاومت بسیار بالایی است. تا انتها این مقاله همراه ما باشید تا بیشتر بااین محصول وانواع مختلف آن آشنا شوید.قیمت ورق A516 در آهن رسان را در ادامه مورد بررسی قرار می دهیم.

معرفی ورق آلیاژی a516

خرید ورق A516 در نظر داریم قبل از اینکه به صورت کلی در مورد این محصول توضیح دهیم ابتدا این محصول را معرفی نماییم. این ورق در دسته ورق های فولادی قرار دارد و متفاوت تر از ورق های آهنی هستند. ورق آلیاژی a516 با استفاده از فرایند نورد گرم تولید می شود و سپس به دلیل استفاده از ترکیب های شیمیایی خاص دارای ویژگی هایی منحصر به فرد است. همانطور که می دانید ورق ها معمولا در دسته مختلف قرارمیگیرندکه این ورق باتوجه به مشخصات کلی که دارد دردسته ورق های گرم ویا اگر بخواهیم به صورت جامع‌تر بگوییم دردسته ورق آتشخوار قرار می گیرد. جالب است بدانید وازه آتشخواری الهام گرفته از زمان تولید است زیرا در زمان تولید از حرارت بسیار بالا و آتش استفاده می شود.

محاسبه قیمت ورق A516

کاربردهای ورق a516

قیمت ورق آلیاژی a516 با توجه به ترکیباتی شیمیایی که در آنها به کار رفته است در قسمت های مختلفی استفاده می شود به ویژه در ساخت مخازن حرارتی که دمای کاری بالا دارد از جمله مخازن که به صورت عمده هستند مانند صنایع پتروشیمی، نفت و گاز استفاده می شود. در زمانیکه از این ورق ها در مخازن حرارتی استفاده می شود ابتدا باید آن را با استفاده از سه غلتک خم نمایید. لازم به ذکر است که در قسمت های ابتدایی و همچنین انتهایی از قطعه هایی با عنوان عدسی استفاده می کنند و در انتهای کار با استفاده از جوشکاری اتصالات لازم را بین قسمت های مختلف ایجاد می کنند. یکی از موارد مهمی که باید در زمان این عملیات توجه شود این است که تمامی درزهای اتصالت به صورت دقیق بررسی شود زیرا اگر اشتباهی رخ دهد باعث می شود که مخزن عملکردی بسیار ضعیف داشته باشد و حتی در آینده ای نزدیک باعث خسارت جدی شود.

تولید مخازن تحت فشار، انواع بویلرها و مخازن ذخیره و نگهداری سیالات شیمیایی از کاربردهای دیگری است که این نوع ورق ها دارد. بهتر است بدانید به دلیل دوام، استحکام و انعطاف پذیری که این ورق ها دارند از آنها در ساخت مخازن استفاده می شود. همچنین با توجه به فرایندهای شیمیایی که با فشار و دمای بالا در پتروشیمی است این محصول را در برابر زنگ زدگی، ترک خوردگی، ایجاد رسوب بسیار مقاوم می کند. جالب است بدانید می توانید این مخازن را با محلول های شستشو مخصوص تمیز نمایید.

دسته بندی گرید های ورق a516

خرید ورق a516 دارای چهار گرید مختلف است که این گرید ها شامل گرید 55، گرید 60، گرید 65 و گرید 70 می شود. دلیل گروه بندی این ورق ها این است که هر یک از این ورق ها با توجه به ترکیبات شیمیایی که در آن ها استفاده می شود تفاوتهایی با یکدیگر دارند. جالب است بدانید این تفاوت ها بسیار جزئی است اما باعث تولید گرید های مختلفی می شود که کاربردهای متنوعی دارند. در زیر به صورت کامل در مورد گریدهای مختلف این نوع از ورق ها توضیح داده ایم:

ورق آلیاژی A516 Gr 55

اولین دسته از ورقهای a516 هستند که بیشترین کاربرد را در مخازن فشار دارند. از موارد مهمی که در گریدها مهم است ضخامت، طول و عرض آنها است از اینرو ضخامت این ورق ها حدود 197 تا 54.3 تعیین شده است. همچنین به ترتیب دارای عرض و طول بیش از 130 و 590 اینچ است.

  ورقآلیاژیگریدA516 Gr 60

یکی دیگر از ورق های آلیاژی است که برای ساخت مخازن تحت فشار کاربرد دارد و دارا ضخامت بین 1875 تا 54.3 اینچ باعرض بیش از 130 اینچ وطول بیش‌تراز 1020 اینچ است. نکته مهم بعدی در مورد این گرید میزان مقاومت کششی آن است که حدود حدود 60 تا 80 با نقطه تسلیم 32 ksi است. قیمت ورف A516 امروز بهتر است بدانید بهترین موردی که می توان از این ورق ها استفاده کنید مواقعی است که درجه حرارت متوسط و پایین است. بیشترین مورد استفاده از این ورق ها با این درجه گرید در موارد مختلفی از جمله موارد زیر است:

محاسبه قیمت ورق A516

ورق آلیاژی باگرید A516 Gr 65 در آهن رسان

این ورق ها نیز از نظر ضخامت مشابه ورق های قبلی است و دارای ضخامتی حدود 1857 تا 54.3 اینچ است. همچنین از سایر مشخصات دیگر این ورق ها می توان به عرض بیش از 130 و طول بیش از 1020 اینچ اشاره کرد. لازم به ذکر است که این محصول دارای مقاومت کششی بین 60 تا 80 با نقطه تسلیم حدود 35 ksi دارد. بهتر است بدانید در این گرید سعی شده اس با استفاده از نیکل مقاومت آن رادر برابر اکثر مواد شیمیایی بیشتر می کند. با توجه به مشخصات ذکر شده برای این ورق ها باعث شده است که از انها در موارد مختلفی استفاده شود که در زیر به آنها اشاره کرده ایم:

برای اطلاع از قیمت ورق a516 gr 70، در ابعاد و اندازه های مختلف و خرید ورق a516 چیست، به سایت آهن رسان بروید در آنجا قیمت ورق st52، به همراه قیمت ورق a283 gr c، ورق a516 گرید 70، قیمت ورق st37، قیمت ورق کویل در آدرس www.ahanresan.ir، قیمت ورق آجدار، قیمت ورق st 32، ویژگیی های مهم تاثیرگذار در قیمت ورق کویل، برای دیدن انواع محصول داخلی و خارجی قیمت ورق st52 وارداتی، در آهن رسان قیمت ورق گالوانیزه، نمودار قیمت ورق سیاه، بر اساس قیمت ورق گیلان قطعات، قیمت ورق آجدار، و طبق قیمت ورق گرم فولاد مبارکه، متوسط قیمت ورق a516 gr 70، در جریان ورق a516 گرید 70، کاربرد  و کارخانه قیمت ورق st52، قیمت ورق st52 اکسین اهواز، قیمت ورق st37، آهن رسان مهم ترین فروش ورق st52 در اصفهان، انواع رایج قیمت ورق st52 وارداتی، خصوصیات مهم نمودار قیمت ورق سیاه، ورق a516 چیست، سایت آهن رسان  قیمت ورق st52، وزن ورق a516، قیمت ورق آتشخوار، لوله a516، استعلام قیمت ورق آهن، نمودار قیمت ورق سیاه، قیمت ورق st52، قیمت ورق گالوانیزه، در شرکت آهن رسان قیمت ورق آهن صنعتی، وزن و قیمت ورق آهن، قیمت ورق آهن سفید، قیمت ورق آهن روغنی را در این جا می توانید مشاهده کنید.

ورق آلیاژی با گرید A516 Gr 70

خرید ورق A516 به نرخ کف بازار همانطور که گفتیم گریدهای مختلف در ورق a516 تفاوت بسیار جزئی با یکدیگر دارد. از این رو این گرید نیز با مشخصات ضخامت طول و عرض مشابه گریدهای دیگر است اما با توجه به تفاوت هایی که دارد بهترین انتخاب برای محیط هایی با درجه حرارت کم است به همین دلیل در مخازن فشار و دیگ های صنعتی استفاده می شود. یکی از مشخصات مهم دراین ورق ها مقاومت کششی این گرید است که حدود 70 تا 90 با نقطه تسلیم 38 ksi است. اگر به دنبال کیفیت بالا هستید و می خواهید از محصولی استفاده کنید که شکل پذیری بهتر و جوشکاری خوبی داشته باشد بهترین انتخاب برای شما ورق آلیاژی با گرید 70 است. با توجه به مشخصات ذکر شده این محصول در موارد زیر بیشترین کاربرد را دارد: