قیمت پروفیل

همانطور که می دانید امروزه یکی از بزرگ ترین تجارت ها در سرتاسر دنیا مربوط به ساخت و ساز است. در هر یک از پروژه های ساختمانی مصالح مختلفی استفاده می‌شود که یکی از آن ها قیمت پروفیل در آهن رسان نام دارد. این ماده کاربردهای گوناگونی دارد و به همین دلیل می توان از آن در صنایع بسیاری بهره برد. با توجه به اهمیت  ماده یاد شده در مطلب پیش رو قصد داریم تا شما را با مفهوم این محصول، انواع و قیمت آن آشنا نماییم.

قیمت پروفیل

پروفیل‌ چیست؟

به طور کلی واژه (Profile) برای مقطعی استفاده می‌ شود که در راستایی معین، ثابت باشد. با توجه به مفهوم لغوی این ماده می توان حدس زد که از آن عمدتا در مواردی مانند ساخت پنجره، لوله های آب، درب و … استفاده خواهد شد. به طور کلی در صنعت دو نوع profile وجود دارد که در ادامه هر یک را شرح خواهیم داد:

با انواع این محصولات آشنا شوید

این ماده مصرفی در ساختمان‌ها مانند هر محصول دیگری دارای انواع هستند که در ادامه قصد بررسی انواع آن را داریم، آگاهی در رابطه با انواع آن باعث خواهد شد که باید بهتری بتوانید با کاربردهای آن آشنا شوید و به راحتی بتوانید نوع مورد نظر خود را در هنگام خرید انتخاب کنید.

پروفیل‌های ساختمانی

همانطور که تا به اینجا متوجه شده اید مهم ترین کابرد ماده نام برده شده در صعنت ساختمانی است و به غیر از موارد مذکور برای تولید مصالح دیگری مانند نرده هایی فلزی از آن استفاده می گردد. لازم به توضیح است که از این محصول با مساحت بزرگ تر برای تولید ستون فلزی و یا اسکلت اصلی ساختمان نیز استفاده می شود.

پروفیل‌های صنعتی

از این نوع محصول به صورت گسترده در صنایع نظامی، اتومبیل سازی و … استفاده شده و در ساخت قطعات الکتریکی و مکانیکی نقش بیشتری دارند. هر یک از مواردی که به وسیله این ماده اولیه تولید می شود دارای ویژگی ها و مشخصات مخصوص خود هستند و برای هر یک از آن ها دانش منحصر به فردی به کار گرفته می شود و به همین علت است که برای ساخت قطعات صنعتی امکان استفاده از نوع ساختمانی وجود نخواهد داشت.

پروفیل‌های کامپوزیتی

یکی از مواد اولیه که این روزها به وفور از آن در صنایع مختلف استفاده می گردد کامپوزیت (مواد مرکب) است و بدیهی است که محصولاتی با این جنس نقش به سزایی در صنعت داشته باشند؛ برای مثال در صنعت ساختمان سازی در مناطقی که رطوبت هوا بالا بوده و احتمال زنگ‌زدگی یا خوردگی بیشتر است بسیاری از افراد استفاده از نوع کامپوزیتی  این محصول را پیشنهاد می دهند؛ انجام این کار افزایش عمر ساختمان را در پی خواهد داشت و علاوه بر آن این مواد اولیه سبک بوده و وزن زیادی ندارند.

از دیگر مزایای استفاده از نوع کامپوزیتی را می توان به ویژگی غیر کشسانی آن ها اشاره نمود که موجب عملکرد مناسب ساختمان در برابر ارتعاشات شده و مقاومت بهتری دارند. علاوه بر ساختمان در موارد دیگری مانند پل هایی که در مسیر رودخانه ها قرار داردند و اسکله های کنار دریا که امکان خورندگی بالا است استفاده از نوع کامپوزیتی انتخاب مناسبی خواهد بود.

پروفیل‌های گالوانیزه در آهن رسان

شاید برخی با مفهوم گالوانیزه به خوبی آشنا نباشند به همین دلیل نمی توانند درک درستی از نوع گالوانیزه این محصول داشته باشند. گالوانیزه در واقع همان آهن است که از روکشی از جنس روی برخوردار است و مهم ترین ویژگی آن این است که حتی در صورت ایجاد شکستگی در سطح آن دچار زنگ زدگی نخواهد شد. نوع گالوانیزه نیز به دلیل مقاومت بالایی که در ارتفاعات و شرایط جوی ناپایدار دارند در صنایعی مانند ساخت پنجره های upvc استفاده می گردند و از جمله مزایای آن ها می توان به مواردی از قبیل عدم افتادگی بازشو پنجره‌ ها و عدم هرز شدن پیچ‌ در آن ها اشاره نمود.

کاربرد این پنجره ها تنها برای مناطق خاص نیست بلکه از آن ها در ساختمان ها و برج های بلندی که طبقات زیادی دارند نیز بهره گرفته می شود زیرا در اینگونه ارتفاعات باید از پنجره هایی استفاده شود که مقاومت لازم در برابر فشار هوا را داشته و به راحتی آسیب نبینند. جالب است بدانید که گاهی در برخی از ساختمان ها که امکان نشست آن ها پس از مدتی وجود دارد نیز بهتر است از پنجره های upvc استفاده گردد. لازم به ذکر است به هر میزان که فشار وارده بیشتر باشد باید از پنجره هایی با سطح مقطع بزرگ تر استفاده نمود و ضخامت گالوانیزه هم افزایش یابد.

قیمت پروفیل

قیمت انواع پروفیل در بازار

شاید برخی با دیدن شکل ساده این مواد اولیه تصور کنند که قیمت آن ها ارزان بوده و نیاز به صرف سرمایه زیادی نیست؛ اما باید گفت این محصولات عمده یک سازه ساختمانی و یا قطعه صنعتی را تشکیل می دهند و همین موضوع سبب شده تاثیر به سزایی در تعیین قیمت آن ها داشته باشند؛ برای مثال چنانچه قیمت تمام شده خرید این محصول برای یک ساختمان  زیاد باشد به همان نسبت قیمت خرید آن ساختمان افزایش می یابد.

قیمت پروفیل سبک،  نمودار قیمت پروفیل آهن، آهن رسان در اعلام قیمت قوطی آهن، کانال قیمت پروفیل، قیمت پروفیل اهواز برای  قیمت آهن، قیمت پروفیل اصفهان، خصوصیات فنی و قیمت پروفیل یزد، آهن رسان قیمت آهن، قیمت میلگرد در اردیبهشت ۱۴۰۰، کارخانه های قیمت آهن ساختمان سازی، ویژگی های  قیمت پروفیل امروز مشهد، ahanresan  قیمت آهن آلات در بندرعباس، قیمت میلگرد 15 اردیبهشت 1400، قیمت لحظه ای آهن و میلگرد، قیمت نبش و ناودانی، ابعاد استاندارد قیمت پروفیل سبک، قیمت پروفیل اصفهان،

نمودار قیمت پروفیل آهن، اندازه های رایج  قیمت پروفیل اهواز، کانال قیمت پروفیل، قیمت پروفیل جباری اصفهان، کاربرد  قیمت قوطی آهن، قیمت پروفیل یزد سایت مرجع ، آهن رسان کانال قیمت پروفیل، انواع پروفیل، قیمت پروفیل اصفهان، www.ahanresan.ir  قیمت پروفیل در و پنجره، قیمت قوطی 4*4، قیمت پروفیل سبک، برای تمام قیمت پروفیل علویجه، نمودار قیمت پروفیل آهن ، برای انجام تمام خدمات برشکاری قیمت پروفیل در و پنجره، وزن و قیمت پروفیل، قیمت پروفیل امروز پرشیا، آخرین اخبار فولاد و آهن قیمت پروفیل حیدری، آهن رسان قیمت پروفیل بناب،  برای اعلام روزانه نمودار قیمت پروفیل آهن، کانال قیمت پروفیل، قیمت پروفیل اصفهان با ما همراه باشید.

با توجه به این موضوع بهتر است در انتخاب نوع Profile مورد نطرتان نهایت دقت را داشته باشید تا پس از مدتی متحمل ضرر هنگفتی نشوید؛ برای اطمینان از این موضوع بهتر است پیش از انجام هر کاری با مشورت با افراد کاربلد در حوزه مد نظرتان آگاه شوید که کدام یک از انواع پروفیل‌ برای کار شما مناسب است. جهت تعیین قیمت باید به عوامل گوناگونی نظیر ابعاد، سایز، صخامت، نوع، میزان کیفیت و … توجه نمود و با توجه به نوسانات ارزی موجود در بازار نمی توان نرخ دقیقی برای آن بیان کرد.