قیمت میلگرد

اطلاع از قمیت میلگرد

قبل از خرید و اطلاع از قیمت میلگرد در آهن رسان لازم است با انواع میلگرد و کاربرد هر یک اطلاعاتی به دست آورید تا بهتر و سریع تر تصمیم گیری نمایید. میلگردها از نظر روش ساخت، استاندارد ساخت، جنس، سایز، ابعاد، شکل و ظاهر به چند دسته تقسیم می شوند. در یک دسته بندی کلی دو نوع میلگرد ساده و میلگرد آجدار وجود دارد که می توان تفاوت این دو را از شکل ظاهر متوجه شد.
طبیعتاً میلگردهای ساده و آج دار در کاربرد نیز با هم تفاوت هایی دارند. دلیل وجود این تفاوت هم نه تنها به خاطر شکل و مدل آن بلکه به خاطر خواص شیمیایی و مکانیکی میلگردها است.

انواع میلگرد

اگر در مورد کاربرد میل گرد اطلاعات زیادی ندارید کافیست به اطرافتان نگاهی بیاندازید. در یک پروژه ساختمان سازی می توانید نقش مهم میله گرد را در فونداسیون ساختمان، در سقف، دیوارها و قسمت های مختلف سازه ببینید.
همانطور که حدس می زنید قیمت میلگرد بر اساس نوع، جنس، ابعاد و اندازه، کارخانه سازنده، کاربرد و دیگر ویژگی ها می تواند متفاوت باشد. در بازار آهن آلات خرید و فروش میلگرد با ویژگی های مختلف بر اساس واحد وزن و شاخه انجام می شود. می توانید روش محاسبه وزن میلگرد را می توانید از اینترنت و یا همین سایت پیدا کنید.
امروزه کاربردهای این محصول در صنایع مختلف دیده می شود. از هنر و دکوراسیون گرفته تا ساخت برج ها و پل های بزرگ همه از میلگرد در انواع مختلف بهره می برند. برای مطالعه در مورد انواع میلگرد و کاربردها می توانید به مقالات دانشنامه سایت سر بزنید.
برای خرید میلگرد از آهن فروشان برتر کشور می توانید آدرس و شماره تلفن های این شرکت ها را از اینترنت پیدا کنید و محصول خود را به قیمت کف بازار تهیه کنید تا هزینه تمام شده ساخت و ساز شما به حداقل ممکن برسد.

خرید میلگرد به قیمت کارخانه

احتمالا بارها به جمله قیمت کارخانه برای بسیاری از مقاطع فولادی و فلزی برخورده اید. این مورد وقتی امکان پذیر است که فروشنده بدون واسطه میلگرد را از کارخانه سازنده تهیه کرده و به شما تحویل دهد. چنین امتیازی تنها نصیب شرکت هایی می شود که اعتبار و سابقه فعالیت بالایی داشته باشند. در واقع تامین کنندگان آهنی که با حجم بالا خرید و فروش می کنند و در بازار دارای رتبه و امتیاز بالایی هستند. متأسفانه گاهی شاهد نوسانات شدید در بازار آهن آلات هستیم. این نوسانات ناشی از نرخ دلار، ارز، نفت، جریانات سیاسی و جهانی، شرایط آب و هوایی و جوی و یا ممکن است به خاطر رفتارهای بازار و میزان عرضه و تقاضا باشد. در چنین برهه ای برای اینکه پروژه های ساخت و ساز و یا صنعتی شما مصرف کنندگان عزیز دچار وقفه و یا ضرر نشود، بهتر است برای تأمین مقاطع فولادی و خرید میلگرد آجدار و ساده از طریق آهن فروشان معتبر اقدام کنید.

فاکتورهای مهم برای خرید میلگرد در آهن رسان

کیفیت مناسب:

هر میلگرد چه آجدار و چه ساده باید دارای استاندارد ساخت باشد. میلگردهایی که دارای استاندارد نباشند پس از مدتی موجب بروز خسارت های جانی و مالی گاها جبران ناپذیری می شوند. استحکام ساختمان ها و دوام و طول عمر آن‌ها رابطه مستقیمی با نوع مواد و مصالح به کار رفته و کیفیت مقاطع فولادی و فلزی آن دارد. ساخت اسکلت های فلزی و بتن های مسلح شده با میلگرد در صورتی استاندارد و قابل قبول است که از میلگرد مناسب و با کیفیت استفاده شود.

تحویل به موقع:

قطعاً ارسال به موقع و تحویل در زمان مقرر یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که مشتریان از تأمین کنندگان آهن انتظار دارند. تحویل به موقع بار در زمان‌بندی پروژه ساخت مؤثر و از تحمیل هزینه های اضافی جلوگیری می کند. همواره با آهن فروشانی کار کنید که سابقه درخشانی در کارنامه خود داشته باشند.

باربری مطمئن:

برای باربری آهن آلات نیز همانند بسیاری از محصولات دیگر باید توجه و دقت لازم را داشت. علاوه بر تحویل به موقع، تحویل محصول به صورت سالم اهمیت بالایی دارد. معمولاً تمام باربری های معتبر بار خود را بیمه می کنند تا در صورت بروز هرگونه مشکلی برای بار، خسارت آن به مشتری پرداخت شود. با این حال در انتخاب باربری مناسب و امین دقت داشته باشد.
ارسال به تمام نقاط کشور: از خصوصیات بارز و مهم یک تأمین کننده آهن معتبر، امکان ارسال به تمام نقاط کشور است. شما در هر شهر و یا روستایی که باشید می توانید سفارش خرید میلگرد و یا هر محصول فولادی و آهنی را داشته باشد.

قیمت میلگرد
قیمت مناسب:

قیمت میلگرد موضوع مهمی است که در هزینه تمام شده ساختمان اثر گذار است. برای خرید میلگرد A1,A2,A3,A4 در سایزهای مختلف کافیست به سایت های آهن آلات سر بزنید و پس از مشاهده قیمت های به روز شده با تأمین کنندگان و آهن فرروشان تماس بگیرید. معمولاً قیمت مقاطع فولادی و فلزی به خاطر نوسانات بازار آهن ممکن است در روز تغییر کند.

انواع میلگرد و کاربرد آن

میلگرد را می توان به دو دسته اصلی تقسیم کرد:

1- میلگرد ساده (میلگرد بدون آج) که با علامت A1 نیز مشخص می شود؛ که این مربوط به استانداردهای ساخت میلگرد است.
2- میلگرد آجدار
a. میلگرد آجدار نوع A2
b. میلگرد آجدار نوع A3
c. میلگرد آجدار نوع A4

میلگردهای آجدار که به سه نوع تقسیم شده اند بر اساس شکل آج و خواص مکانیکی با هم متفاوت هستند؛ بنابراین می توان انتظار داشت که تفاوت هایی هم در نوع کاربرد داشته باشند. میلگرد نوع A2 دارای آج ساده به شکل مارپیچ است. معمولاً برای عملیات ماشین‌کاری، جوشکاری و آهنگری پیشنهاد نمی شود ولی می توان در چنین مواردی از این نوع میلگرد استفاده کرد. این درحالی است که میلگرد بدون آج نوع A1 مناسب ترین نوع برای انجام عملیاتی همچون جوشکاری و آهنگری است. به همین ترتیب میلگرد A3 دارای آج جناغی و میلگرد A4 دارای آج مرکب یا دوکی شکل است. این دو میلگرد نیز برای عملیات آهنگری و جوشکاری مناسب نیستند و به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود.

قیمت میلگرد

اگر در بازار با نام هایی همچون میلگرد آج 400 یا 500 برخورد کردید و اطلاعاتی در این مورد ندارید به ادامه مطلب دقت کنید.
بر اساس استاندارد ساخت و مشخصات مکانیکی میلگرد، آن را با نام های دیگری نیز مشخص می کنند. به عنوان مثال بر اساس میزان استحکام تسلیم به میلگرد ساده، میلگرد 240S، به میلگرد آجدار مارپیچ، میلگرد آج 340 و 350 و به میلگرد نوع جناقی میلگرد آج 400 و 420 و به میلگرد نوع دوکی میلگرد آج 500 و 520 نیز گفته می شود.

قیمت لحظه ای آهن و میلگرد، قیمت آهن،در آهن رسان قیمت میلگرد در اردیبهشت ۱۴۰۰، قیمت آهن ساختمان سازی، قیمت میلگرد 15 اردیبهشت 1400، قیمت آهن آلات در بندرعباس، قیمت میلگرد فوری، قیمت میلگرد نیشابور در بجنورد ، www.ahanresan.ir قیمت آهن کیلویی، قیمت آهن در مشهد، نمودار قیمت میلگرد، قیمت میلگرد اصفهان، قیمت آهن ایران جیب، آهن رسان قیمت آهن فایکو، قیمت پروفیل، قیمت تیرآهن ، قیمت میلگرد اصفهان، قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در بورس، قیمت میلگرد اصفهان 14، قیمت میلگرد اصفهان درب کارخانه، قیمت میلگرد ۱۶، قیمت میلگرد سایز 8، اهن رسان قیمت میلگرد ۱۴امروز، ، قیمت میلگرد بناب ، نمودار قیمت میلگرد، نمودار قیمت آهن آلات، قیمت میلگرد ذوب آهن به روز،  قیمت میلگرد اهوازف قیمت آهن در مشهد، ahanresan قیمت میلگرد ۱۶زاگرس، قیمت قوطی آهن،آهن رسان قیمت میلگرد ۱۶ میانه، کاهش قیمت میلگرد امروز،  قیمت میلگرد ۱۴امروز، در آهن رسان قیمت میلگرد ۱۶، قیمت میلگرد ۱۶ میانه، قیمت میلگرد بناب، قیمت میلگرد اصفهان 14، قیمت میلگرد ۸ بناب،  نمودار قیمت میلگرد

انتخاب نوع میلگرد که معمولاً توسط مهندسین ساختمان تعیین و انجام می شود بر اساس فاکتورهای مختلفی صورت می گیرد. نوع کاربری ساختمان، تعداد طبقات، محل استفاده از میلگرد، سایز میلگرد، وزن مرده و زنده ساختمان، شرایط آب و هوایی و جوی محل ساختمان و … مواردی هستند که در انتخاب نوع میلگرد مهم و اثرگذار هستند.
در صورتی که شما هم به مشاوره جهت انتخاب و خرید میلگرد نیاز دارید می توانید با افراد متخصص در این حوزه تماس بگیرید و اطلاعات کامل به دست آورید.