محاسبه قیمت ورق

قیمت ورق

قیمت ورق st37 در آهن رسان بر اساس میزان ضخامت و ابعاد طولی و عرضی ورق محاسبه می شود. وزن ورق باید محاسبه و بر حسب قیمت آهن آلات به دست می آید. خرید ورق سیاه از آن جهت اهمیت دارد که هم در ساخت و ساز و هم در دیگر صنایع از آن استفاده می شود. ورق سیاه از محصولات پرکاربردی است که از طریق نوردکاری گرم در کارخانه ها تولید و عرضه می شود. کیفیت محصولات و مقاطع فلزی و به طور خاص فولادی اهمیت زیادی برای صنعتگران و مصرف کنندگان دارد. این محصولات تضمین کننده استحکام و دوام ساختمان ها هستند. همچنین فولاد نقش مهمی در تولید انواع ماشین آلات صنعتی، صنایع نظامی، هوایی، دریایی و غیره دارد. در ادامه این مقاله می خواهیم به طور کامل در مورد ورق st37 صحبت کنیم، در مورد تفاوت و شباهت این محصول با ورق st52 موضوعاتی را بیان کرده و کاربردهای هر یک را توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

انواع ورق فولادی

از نظر گستره کاربرد می توان دو دسته ورق فولادی در نظر گرفت: ورق های فولادی ساختمانی و سبک و ورق های فولادی صنعتی و سنگین؛ اما از نظر روش و فرایند تولید می توان ورق های سرد و گرم را معرفی کرد. ورق های فولادی که به روش نورد گرم تولید می شوند را ورق گرم و به ورق های فولادی که به روش نوردکاری سرد تولید می شوند را ورق سرد می گویند. قیمت ورق بر اساس نوع آن متفاوت است که در ادامه در مورد آن حرف می زنیم.

قیمت ورق

نورد گرم چیست

در این روش مقاطع فولادی با گرم کردن و تحت حرارت بالا تولید می شوند؛ مثلا برای تولید ورق st37 ابتدا شمش فولادی یا تختال ها را درون کوره حرارت داده تا در دمای بالا به حالت ذوب و یا خمیری تبدیل شوند، در این دما فولاد را از میان غلتک هایی عبور می دهند تا ضخامت آن کاهش یافته و به طول آن اضافه شود. حرارت دهی و غلتک کاری بر روی فولاد تا جایی ادامه پیدا می کند تا ورق فولادی به ضخامت و ابعاد مورد نظر و استاندارد برسد. سپس آن را برای برش به مرحله بعدی وارد می کنند و در طول های مشخص برش می زنند و از خط تولید خارج می شود تا بسته بندی شود.

نورد سرد چیست

در نورد سرد، همان‌طور که از نامش پیداست فولاد را حرارت نمی دهند و در دمای اتاق آن را غلتک کاری می کنند تا به ضخامت و طول مشخص برسد. طبیعی است که این روش نیاز به داشتن غلتک هایی قوی تر و بزرگ تر دارد تا بتوانند فولاد سرد را فرم داده و نازک کنند. از آنجایی که در این روش فولاد حرارت داده نمی شود و ساختار مولکولی آن در حالت سرد فشرده می شود، اثری از پوسته پوسته شدن و کیف شدن در سطح آن دیده نمی شود اگر هم آلودگی هایی در آن ایجاد شود بسیار کم است که با شست و شوی فولاد به راحتی تمیز می شود. سطح مقاطع فولادی که با این روش تولید می شوند بسیار صاف و تمیز و براق است. معمولاً ابعاد دقیق تری نیز با این روش ایجاد می شود؛ بنابراین محصولاتی که باید در ابعاد ظریف و کوچک و حساس تولید شوند به روش نورد سرد ساخته می شوند. معمولاً محصولاتی که به صور نیمه تمام از نورد گرم خارج شده اند با نورد کاری سرد به پایان می رسند.

ورق سیاه چیست

ورق فولادی که به روش نورد گرم تولید می شود در بازار آهن آلات به نام ورق گرم شناخته می شود. همانطور که می دانید ورق تنها محصولی نیست که با این شیوه تولید می شود، میلگرد، تیرآهن و بسیاری از پروفیل ها و مقاطع دیگر نیز ممکن است با عملیات نورد گرم یا سرد تولید شوند. می دانید که فولاد یکی از آلیاژهای پرکاربرد و مهم آهن است؛ یعنی پایه فلز آن آهن می باشد. فولاد خود نیز در آلیاژها و انواع گوناگون ساخته می شود. آلیاژهای مختلف فولاد ویژگی های مختلفی هم دارند. St37 آلیاژی از فولاد است که از آن برای ساخت محصولات مختلفی استفاده می شود و یکی از مهم ترین آن‌ها ورق فولادی است. به ورق های فولادی ساخته شده از فولاد st37 که به روش نورد گرم ساخته می شوند، ورق سیاه یا ورق آهن می گویند. دلیل اصلی این نامگذاری ظاهر سیاه و کدر و کثیف ورق پس از خروج از خط تولید است. قیمت ورق سیاه نسبت به قیمت بسیاری از ورق های دیگر معمولاً ارزان تر است.

خصوصیات ورق st37 در آهن رسان

نام گذاری این ورق طبق استاندارد DIN آلمان است که در آن ST مشخصه فولاد ساختمانی و عدد 37 نشان دهنده حداکثر استحکام کششی آن است. به جز این فولاد استانداردهای دیگری نیز هستند که در میزان استحکام کششی با هم تفاوت هایی دارند. به عنوان مثال می توان فولادهای ST33, ST34,…, ST52 را نام برد. ورق ST37 نیز در سه گرید یا کیفیت ساخته می شود که به ترتیب به صورت ST37, ST37-2, ST37-3 نمایش داده می شود. ورق نوع اول که به آن ورق سیاه معمولی نیز می گویند در مصارف معمولی ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد. به همین ترتیب درجه دو و سه نیز دارای خصوصیاتی مثل انعطاف پذیری، جوش پذی بالا و در مصارف ساختمانی و صنعتی به کار می روند. نقطه ضعفی که این ورق دارد زنگ زدن و خوردگی آن در برابر رطوبت و اکسیژن است؛ بنابراین از این نوع ورق در مصارفی که عوامل خورندگی وجود ندارد و یا کم است، استفاده می شود.

قیمت ورق

قیمت ورق st37

معمولاً قیمت مقاطع فولادی در نوسان و متغیر است. برای اینکه از قیمت روز ورق سیاه و محصولات فلزی دیگر مطلع شوید می‌توانید از طریق تامین کنندگان معتبر تهران و شهرستان و سایت های معتبر استعلام فوری قیمت داشته باشید. قیمت ورق سیاه در بازار آهن آلات معمولاً کمی بیشتر از قیمت کارخانه است. در خرید های با حجم بالا می توانید ورق فولادی را با نرخ کارخانه نیز تهیه کنید.

شما می توانید نمودار قیمت ورق سیاه،  در آهن رسان قیمت ورق گالوانیزه، در کنار قیمت ورق رنگی، قیمت ورق st52، وزن و قیمت ورق آهن، انواع و جدول قیمت ورق گیلان قطعات، آهن رسان قیمت ورق اکسین st37، در زمان قیمت ورق ساختمانی، برای دسترسی به قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان، خصوصیات مهم قیمت ورق سیاه گیلان، انواع قیمت ورق گالوانیزه،  کارخانه های تولیدکننده قیمت ورق گالوانیزه 1 میلیمتر، در جدول قیمت ورق st52، قیمت ورق گالوانیزه ۶۰ کاشان، قیمت ورق آهن سفید، ahanresan، قیمت ورق گالوانیزه رنگی، آهن رسان قیمت ورق آهن، در برابر تعادل بازار نمودار قیمت ورق سیاه، قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان، آخرین قیمت ورق آهن صنعتی، قیمت ورق سیاه گیلان، ورق فروشان اصفهان، ابعاد و اندازه و ضخامت های قیمت محصولات فولاد مبارکه، قیمت ورق گالوانیزه، قیمت آهن، www.ahanresan.ir قیمت آهن ساختمان سازی، قیمت آهن آلات در بندرعباس،  آهن رسان قیمت لحظه ای آهن و میلگرد، بازرگانی آهن، سامانه آهن، اصفهان، برای محاسبه نمودار قیمت آهن، قیمت آهن ۱۴، فرمول های تعیین قیمت آهن در مشهد، عوامل موثر قیمت آهن کیلویی، آهن رسان قیمت آهن اصفهان، علت افزایش قیمت آهن آلات، قیمت قوطی آهن را در اینجا ببینید.

خرید ورق st37

بعد از خرید ورق ST37 و سایر محصولات، موضوع مهم بعدی ارسال به موقع و سالم بار است. استفاده از باربری مطمئن استفاده کنید تا ضمن اینکه سفارش خرید شما به موقع به مقصد می رسد، از سلامت بار نیز اطمینان داشته باشید.