استعلام قیمت ورق st52

قیمت ورق st52

قیمت ورق ST52 در آهن رسان به خاطر تشابه آن به خصوصیات ورق ST37 بسیار نزدیک به هم هستند. این دو ورق فولادی در دسته ورق های ساختمانی یا ساختاری قرار می‌گیرند زیرا مقدار عنصر کربن در ترکیب شیمیایی آن‌ها پایین و جزء فولادهای کم آلیاژ به شمار می‌روند خصوصیات بسیار خوبی برای جوشکاری ماشین کاری پانچ و خاصیت ارتجاعی مناسبی دارند.

ورق ST52 دارای میزان کربن بیشتری نسبت به ورق ST37 است به همین دلیل استحکام و سختی و مقاومت آن نیز بالاتر است و باعث شده تا بیشتر در کاربردهای صنعتی مورد استفاده قرار بگیرد. میزان سختی ورق st۵۲ نسبت به میزان سختی ورق ST33- ST37 بیشتر است. معمولاً در ساخت و سازهای عمرانی استفاده از فولاد و مقاطع فولادی بسیار رایج است در ساختمان سازی پل سازی برج و بسیاری موارد مشابه ورق‌های فولادی همانند بسیاری از مقاطع فولادی دیگر کاربرد دارند در این موارد جوشکاری فلزات یکی از کارهای رایج و اساسی به شمار می رود بنابراین استفاده از فلزاتی که قابلیت جوشکاری بالایی داشته باشد بسیار اهمیت دارد ورق ST52 به خاطر ویژگی های فنی مکانیکی و ترکیب شیمیایی که دارد قابلیت جوشکاری آن بسیار بالاست این یک نوع ورق سیاه محسوب می شود که در بازار آهن آلات در دسته ورق های ساختمانی و صنعتی قرار می گیرد.

قیمت ورق st52

ویژگی های ورق ST52 در آهن رسان

ترکیب شیمیایی و عناصر سازنده آن تعیین کننده ویژگی‌های و خصوصیات فنی مکانیکی و فیزیکی ورق سیاه ST52 است. مهم‌ترین عنصر در فولاد کربن نام ‌دارد میزان بالای کربن باعث سختی و میزان پایین آن باعث افزایش قابلیت جوشکاری انعطاف پذیری و استحکام کششی می شود. هر چه مقدار کربن در فولاد بیشتر باشد سختی آن افزایش می یابد و هرچه این عنصر کمتر باشد و قابلیت انعطاف پذیری استحکام کششی و جوش پذیری فولاد افزایش می یابد میزان کربن در ورق st۵۲ حدود ۱۷ صدم تا ۲۰ صدم درصد است عناصر مهم دیگر در این ترکیب فسفر و گوگرد هر یک با حدود ۴۵ هزار و ۹۰ درصد می باشند که به ترتیب فسفر برای افزایش خاصیت ماشین‌کاری براده برداری و استحکام در حالت گرم و گوگرد برای افزایش قابلیت ماشین‌کاری می‌باشد. عنصر سیلیسیم که در افزایش استحکام تسلیم و خاصیت ارتجاعی و فولاد اهمیت بسیاری دارد در ورق ST52 حدود 0.55 درصد می باشد همچنین عنصر منگنز که باعث سختی، سختی پذیری نقطه تسلیم و استحکام نهایی فولاد می‌شود در حدود ۱.۶ درصد می باشد که بیشترین میزان را به خود اختصاص داده است.

ورق ST52 در بازار بنام ورق سیاه آلیاژی کم کربن و منگنز نیز شناخته می شود مقاومت بالای این ورق در برابر ضربه و در دماهای زیر صفر موجب شده تا مورد علاقه مصرف کنندگان در صنایع مختلف باشد ورق ST52 دارای جوش پذیری بسیار بالایی است چگالی نسبتاً کمی دارد و در سازه هایی که اولویت کاهش وزن سازه است این ورق بسیار مفید می باشد.

معمولاً ورق سیاه st52 در بازار یا به صورت رول و یا به‌صورت شیت یا فابریک قابل عرض است همچنین مقاطع فولادی دیگری از این آلیاژ همچون تسمه و چهارپهلو در بازار پیدا می‌شوند.

این ورق فولادی در دسته ورق‌های فولادی گرم به شمار می رود زیرا برای ساخت آن از نوردکاری گرم استفاده می‌شود

 نورد گرم چیست

در کارخانه ها برای ساخت مقاطع فولادی و فلزی دو روش رایج وجود دارد که نورد گرم و نورد سرد نامیده می‌شود در نوردکاری قطعات با استفاده از غلتک کاری ساخته می شوند به عبارتی فرایند مهمی برای ساخت فلزات استفاده از غلتک های مختلف است که جهت افزایش طول و کاهش ضخامت و شکل دهی به فلزات مورد استفاده قرار می گیرد نورد کاری گرم فولاد تختال یا شرکت‌های فولادی درون کوره های ذوب حرارت داده می‌شود و در دماهای بسیار بالا این فولاد و شمش های فولادی تحت غلتک کاری با غلتک های مختلف قرار می گیرند تا به شکل ابعاد و ضخامت ورق به دلخواه تبدیل شود سپس بر پا در سایزهای استاندارد برش داده شده و در دمای اتاق به آرامی سرد می‌شوند در این حالت یعنی در نورد کاری گرم سطح ورق به خاطر دمای بالا غلتک کاری فشار و کشش متوالی دچار پوسته شدن اکسید رنگ کدر و کثیفی می‌شود بنابراین بعد از خروج از خط تولید در موارد مورد نیاز با توجه به نوع کاربرد باید ورق اسید شویی روغن‌کاری و تمیزکاری شود. معمولاً به ورق فولادی ساخته شده از فولاد ST52 یا ST37 به روش نورد گرم در بازار ورق سیاه گفته می‌شود که دلیل آن ظاهر برق فولادی پس از تولید می باشد.

قیمت ورق st52

نوردکاری سرد به این شکل انجام می‌شود که ورق های نیمه آماده تختال ها و فولاد مناسب بدون حرارت داده شدن و در دمای اتاق یعنی در دمای معمولی و حالت سرد فلز غلتک کاری شده و با فشار بالا به شکل ورق مورد نظر تبدیل می شوند البته این روش یعنی نوردکاری سرد برای تولید قطعات فولادی دیگر نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. ورق فولادی ساخته شده به روش نورد سرد و عرق سرد نامیده می‌شود و در بازار آهن به ورق فولادی ساخته شده با روش سرد که از نوع ورق های st12,st13 و st14 باشند ورق روغنی گفته می‌شود. معمولاً ورق ساخته شده به روش سرد دارای سطحی صاف براق صیقلی و تمیز است و به همین دلیل به آن ورق روغنی گفته می‌شود. اغلب برای ساخت فلزاتی که دقت و ظرافت ابعاد گوشه های تیز و سطحی تمیز در آن ها اهمیت بالایی داشته باشد از روش نورد سرد استفاده می‌شود لازم است بدانید کیفیت ورق سرد بالاتر از کیفیت و استحکام ورق گرم می باشد زیرا برای ساخت آن فلز را در دمای معمولی و بدون تغییر ترکیب و ساختار شیمیایی آن فرم می‌دهند…

فروش ورق st52 در اصفهان، و سایت آهن رسان مرجع رسمی و مورد تایید برای استعلام قیمت ورق st37، ورق st52 کاویان،  قیمت ورق گیلان قطعات، قیمت ورق st52 اکسین اهواز، در آهن رسان برای ورق st52 3، قیمت ورق گرم فولاد مبارکه، در کنار اعلام اخبار آهن و فولاد در  قیمت ورق st44، در ahanresan  فروش ورق st52 در اصفهان، انواع محصولات را می توانید به نرخ کارخانه های تولیدکننده پیدا کنید. ورق st52 چیست، ورق st52 کاویان، قیمت ورق گیلان قطعات آهن رسان برای ارائه، قیمت ورق st52 اکسین اهواز،  خصوصیات ورق st52 3، قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان، قیمت ورق سیاه گیلان، قیمت ورق st52 وارداتی، فروش ورق st52 در اصفهان، مشخصات ورق st52، قیمت ورق کاویان st52، قیمت ورق st37، ورق st52 3،ورق st52 کاویان،آهن رسان ورق st52 چیست، قیمت ورق st52 وارداتی، قیمت ورق st37، مشخصات ورق st52، ورق st52 چیست، قیمت ورق st37 اصفهان،www.ahanresan.ir قیمت گرد st52، قیمت ورق a516، قیمت ورق st44، قیمت ورق st52 وارداتی،آهن رسان قیمت ورق st52 اکسین اهواز، مشخصات ورق st52، قیمت ورق st37، ورق st52 چیست، قیمت ورق آهن، نمودار قیمت ورق سیاه، قیمت میلگرد st52 را در نظر داشته باشید.

کاربرد ورق ST52 و خرید آن

خرید ورق استیل ۵۲ در بازار آهن بر اساس وزن آن انجام می گیرد البته فاکتورها و عوامل مختلف دیگری همچون قیمت نفت قیمت دلار قیمت قراضه آهن قیمت مواد اولیه و بسیاری از موارد دیگر نیز بر قیمت ورق سیاه تأثیر می گذارند به همین دلیل گاهی با نوسان شدید قیمت ورق در بازار آهن مواجه می شویم اما شما برای استعلام قیمت فوری انواع ورق فولادی گرم و سرد در بازار می توانید با ما تماس بگیرید کاربردهای ورق فولادی ST52 به خاطر ویژگی ها و ساختار و ترکیب شیمیایی آن بیشتر در ساختمان سازی و در صنایع مثل ساخت بیل مکانیکی، بازوی مکانیکی جرثقیل ساخت ریل، در پروژه های سازهای دیوار دستگاه های صنعتی تجهیزات موبایل و قطعات ماشین می باشد.